Już po raz 14. uczniowie z powiatu przeworskiego zmierzyli się z meandrami polskiej ortografii, uczestnicząc w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Tegorocznym mistrzem został Karol Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku.
Zmagania pod hasłem „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii” odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku 3 marca. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z 14 szkół podstawowych. Jak się okazało, dyktando najlepiej napisał[paywall] Karol Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku. W pokonanym polu pozostawił Jakuba Lemiecha ze Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach oraz Helenę Komendę ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, którzy uzyskali tytuł wicemistrza. Warto odnotować, że wysiłek młodych adeptów trudnej sztuki posługiwania się poprawną polszczyzną został doceniony atrakcyjnymi nagrodami: mistrz otrzymał tablet, smartwatch i pendrive, zaś wicemistrzowie odebrali tablety i pendrive’y.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze