Reklama

Walczyli o tytuł mistrza ortografii

13/03/2020 14:18

Już po raz 14. uczniowie z powiatu przeworskiego zmierzyli się z meandrami polskiej ortografii, uczestnicząc w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Tegorocznym mistrzem został Karol Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku.

Zmagania pod hasłem „I Ty możesz zostać Mistrzem polskiej ortografii” odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku 3 marca. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów z  14 szkół podstawowych. Jak się okazało, dyktando najlepiej napisał[paywall] Karol Stańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Kołłątaja w Przeworsku. W pokonanym polu pozostawił Jakuba Lemiecha ze Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach oraz Helenę Komendę ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, którzy uzyskali tytuł wicemistrza. Warto odnotować, że wysiłek młodych adeptów trudnej sztuki posługiwania się poprawną polszczyzną został doceniony atrakcyjnymi nagrodami: mistrz otrzymał tablet, smartwatch i pendrive, zaś wicemistrzowie odebrali tablety i pendrive’y.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama