Szkoła Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu znalazła się w gronie 11 laureatów ogólnopolskiej akcji „Polska na TAK!” Akcji, której głównym organizatorem była Telewizyjna Agencja Informacyjna, a współorganizatorami: Telewizja Polska, Polskie Radio i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Na tak ekskluzywną listę jarosławska „dziesiątka” trafiła spośród 350 konkurentów.
– Jak się okazuje, szkoły są bardzo „na tak”. Wynik przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż otrzymaliśmy ponad 350 propozycji. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystkie zgłoszenia
– powiedział dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Grzegorz Sajór.
Akcja była skierowana głównie do szkół podstawowych i szkół średnich, ale do konkursu dołączyły również przedszkola. Konkurs polegał na tym, że uczniowie placówek oświatowych mieli zaprezentować własną, twórczą interpretację hasła „Polska na TAK!”. Hasła promującego pozytywne postawy, kreatywność i zaangażowanie społeczne. Mógł to być krótki film albo projekt – na przykład fotograficzny, muzyczny czy plastyczny.
Nadesłane projekty oceniła kapituła. W jej skład weszli przedstawiciele: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, ambasadorowie i ambasadorki akcji „Polska na TAK!”. W gronie ledwie 11 laureatów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu. Obok niej placówki z: Krakowa, Świętochłowic, Opola, Wysokiej Głogowskiej, Ostrowa Wielkopolskiego, Suchożeber, Nowego Sącza, Chełma, Bolszewa i Konstantynowa Łódzkiego...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 61% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze