8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Przeworsku o. Marceli Gęśla przekazał wiernym zamysł, aby składali wota na wykonanie koron dla Matki Bożej Pocieszenia i Dzieciątka Jezus. Na reakcję mieszkańców nie trzeba było czekać. W nawiązaniu do tej inicjatywy powstał również fanpage na Facebooku.
– Ci, którzy wpisują swoje prośby, to tylko niewielka część. Jest także wiele ludzi, którzy przeglądają profil, co z pewnością budzi w nich pewne refleksje. Jeżeli ktoś wszedł na taką stronę, to znaczy, że jest zainteresowany i że czegoś poszukuje. Ten fanpage jest również dla osób, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, czy też dla tych, którzy przez lata byli związani z klasztorem, a teraz wyjechali gdzieś w świat – mówi o. Marceli Gęśla.
Po grudniowym kazaniu wieść o wykonaniu koron rozeszła się między ludźmi bardzo szybko, do tego doszedł fanpage. Teraz nie ma dnia, żeby ktoś nie składał darów. Wszystkie te osoby są zapisane w księdze wotów, która pozostanie dla przyszłych pokoleń. Na wykonanie koron trzeba ok. 1 kg złota i srebra. Dary można składać do końca Wielkiego Postu. Do tej pory wota przekazało ponad 300 ofiarodawców z całej Polski, a nawet spoza granic kraju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kogo Bóg chce zgubić, temu rozum odbiera.
Nareszcie Przeworsk będzie miał koronowany Obraz Matki Bożej! Kult Matki Bożej Pocieszenia jest tu ogromny i zdecydowanie zasługuje na takie wyróżnienie. Super sprawa! Ta łączność między pokoleniami - tymi, którzy niegdyś przybywali do tej świątyni oraz zaangażowanymi obecnie w sprawę wykonania koron. A fanpage to świetna inicjatywa - przeworscy bernardyni dają przykład prawdziwej Nowej Ewangelizacji - treść przesłania się nie zmienia (w tym przypadku kult maryjny) - nowe są sposoby dotarcia z Ewangelią do dzisiejszego człowieka, adekwatne do obecnej sytuacji. Młodzi ludzie korzystający z Facebooka na pewno zainteresują się tą sprawą koron i koronacji oraz zbliżą do Matki Bożej. Jeszcze raz gratuluję pomysłu!
kogo.......
Kogo Bóg chce zgubić, temu rozum odbiera.
Wspaniała inicjatywa!