Reklama

Wierni składają intencje również za pośrednictwem Facebooka

17/03/2016 10:24

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, gwardian klasztoru oo. Bernardynów w Przeworsku o. Marceli Gęśla przekazał wiernym zamysł, aby składali wota na wykonanie koron dla Matki Bożej Pocieszenia i Dzieciątka Jezus. Na reakcję mieszkańców nie trzeba było czekać. W nawiązaniu do tej inicjatywy powstał również fanpage na Facebooku.

– Ci, którzy wpisują swoje prośby, to tylko niewielka część. Jest także wiele ludzi, którzy przeglądają profil, co z pewnością budzi w nich pewne refleksje. Jeżeli ktoś wszedł na taką stronę, to znaczy, że jest zainteresowany i że czegoś  poszukuje. Ten fanpage jest również dla osób, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach, czy też dla tych, którzy przez lata byli związani z klasztorem, a teraz wyjechali gdzieś w świat – mówi o. Marceli Gęśla.

Po grudniowym kazaniu wieść o wykonaniu koron rozeszła się między ludźmi bardzo szybko, do tego doszedł fanpage. Teraz nie ma dnia, żeby ktoś nie składał darów. Wszystkie te osoby są zapisane w księdze wotów, która pozostanie dla przyszłych pokoleń. Na wykonanie koron trzeba ok. 1 kg złota i srebra. Dary można składać do końca Wielkiego Postu. Do tej pory wota przekazało ponad 300 ofiarodawców z całej Polski, a nawet spoza granic kraju.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mech - niezalogowany 2016-03-17 11:50:41

    kogo.......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mech - niezalogowany 2016-03-17 11:51:16

    Kogo Bóg chce zgubić, temu rozum odbiera. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przeworszczanka - niezalogowany 2016-03-19 21:06:27

    Wspaniała inicjatywa!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama