Reklama

Wjazdy na ścieżki rowerowe są za wysokie

16/08/2015 12:34

Około 7 centymetrów mają uskoki na zjazdach ze ścieżek rowerowych przy nowej obwodnicy Przemyśla. Aby przez nie bezpiecznie przejechać, rowerzyści i rolkarze muszą się niemal zatrzymywać.

– Nawierzchnia na ścieżce jest świetna, nie można sobie wymarzyć lepszej. Ale uskoki są zdecydowanie za wysokie. To tak jakby na drodze ustawić co kilometr progi zwalniające – mówi Tadeusz Samotach z Przemyśla[paywall]. Mężczyzna od 30 lat zajmuje się sportami rowerowymi, wielokrotnie brał udział w zawodach. Jak twierdzi, podobny problem zdarza się także na innych ścieżkach w mieście, ale najgorzej sytuacja wygląda na obwodnicy.

Uskoki na wjazdach i zjazdach ze ścieżki rowerowej mają wysokość ok. 6 – 7 centymetrów. Dyskomfort potęguje biegnący wzdłuż krawędzi jezdni rowek odprowadzający wodę.

Reklama

Każde skrzyżowanie z drogą podporządkowaną wiąże się z pokonaniem takich wysokich uskoków. – Często wożę wnuczkę i wózek aż podskakuje na tych zjazdach. To jest niewygodne i niebezpieczne – mówi.

Najtrudniej przejechać kolarzówką. – To bardziej delikatny rower, więc trzeba zejść i go przeprowadzić. Już raz połamałem szprychy. Tędy ludzie jeżdżą na rolkach i też narzekają – opowiada T. Samotach.

Długość nowej części obwodnicy wynosi 4 kilometry. Na całym odcinku nie ma jednak ani jednego kosza na śmieci. Nie ma tam wprawdzie dużego ruchu pieszego, ale korzysta z niej wielu biegaczy.

Reklama

– Kosze oczywiście są potrzebne, musimy określić, w których miejscach je ustawić, ale na pewno się pojawią – mówi Witold Wołczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

– Kwestia wysokich krawężników była już poruszana. Zostały już obniżone w ramach poprawek, które na nasze polecenie robił do czerwca wykonawca obwodnicy. Okazuje się, że to ciągle nie rozwiązuje problemu. Będziemy się starali z nim uporać – wyjaśnia W. Wołczyk.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    jery - niezalogowany 2015-08-16 14:15:02

    ludziom nie dogodzi !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    s - niezalogowany 2015-08-16 16:09:26

    strasznie ważna sprawa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brak slów - niezalogowany 2015-08-16 16:10:51

    TO niech się dziadek przesiądzie na kombajn to nie bedzie czuł uskoków. . . żałośni ludzie ....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama