Reklama

Wkrótce ruszy program 500 +

19/03/2016 09:15

Przedstawiciele podkarpackich gmin wzięli udział w roboczym spotkaniu z Renatą Szczęch, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Posiedzenie, które odbyło się 18 bm. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, dotyczyło stanu wdrożenia ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci.

Wiceminister Renata Szczęch przedstawiła działania rządu w zakresie wdrożenia, promocji i upowszechnienia programu „Rodzina 500+”, natomiast wojewoda Ewa Leniart zaprezentowała wnioski z monitoringu wdrożenia ustawy na terenie województwa. Podsumowując dotychczasowe działania i oceniając stan przygotowań do uruchomienia programu, podsekretarz stanu Renata Szczęch podkreśliła, że podkarpackie samorządy są dobrze przygotowane do realizacji nałożonych zadań.    Program „Rodzina 500 plus” ruszy w całej Polsce już w kwietniu tego roku. W samym województwie podkarpackim, według danych szacunkowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wsparcie w formie świadczenia wychowawczego otrzyma ponad 236 tys. dzieci.
del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama