Przedstawiciele podkarpackich gmin wzięli udział w roboczym spotkaniu z Renatą Szczęch, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Posiedzenie, które odbyło się 18 bm. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, dotyczyło stanu wdrożenia ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci.
Wiceminister Renata Szczęch przedstawiła działania rządu w zakresie wdrożenia, promocji i upowszechnienia programu „Rodzina 500+”, natomiast wojewoda Ewa Leniart zaprezentowała wnioski z monitoringu wdrożenia ustawy na terenie województwa. Podsumowując dotychczasowe działania i oceniając stan przygotowań do uruchomienia programu, podsekretarz stanu Renata Szczęch podkreśliła, że podkarpackie samorządy są dobrze przygotowane do realizacji nałożonych zadań. Program „Rodzina 500 plus” ruszy w całej Polsce już w kwietniu tego roku. W samym województwie podkarpackim, według danych szacunkowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wsparcie w formie świadczenia wychowawczego otrzyma ponad 236 tys. dzieci.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze