Reklama

Włamywacze schwytani w policyjnym pościgu

11/07/2016 13:14

Trzech mężczyzn w wieku 24-28 lat włamało się w piątek, 8 lipca, w nocy do sklepu spożywczego w Godowej. Na widok policyjnego radiowozu porzucili towar i ukryli się w zaroślach. Nie poddali się jednak zbyt łatwo. Uciekając uszkodzili dwa policyjne radiowozy.

- W piątek około godz. 2 w nocy, dyżurny strzyżowskiej komendy przekazał patrolom informację, że w sklepie spożywczym w Godowej mogło dojść do włamania. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce, gdzie zastali wyważone drzwi do sklepu oraz porzucony towar. Policjanci sprawdzili teren wokół sklepu oraz drogi dojazdowe. Wjeżdżając w drogę polną, w zaroślach zauważyli peugeota. Gdy funkcjonariusze podchodzili do samochodu, kierujący ruszył i próbował uderzyć w policjantów. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za peugeotem, jednocześnie informując inne patrole o kierunku, w którym jedzie ścigany pojazd – informuje KPP w Strzyżowie.

Nadjeżdżający patrol zablokował uciekinierom drogę. Oni jednak nie zatrzymali się. Uderzyli w radiowóz i odjechali w kierunku Strzyżowa.  Próbowali zepchnąć radiowóz z jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Zatrzymali się w Zaborowie, po uderzeniu w kolejny radiowóz. Wybiegli z samochodu, uciekając pieszo. Funkcjonariuszom udało się ich zatrzymać  po kilkuminutowym pościgu. Kierujący peugeotem, 24 letni mężczyzna, miał w organizmie ponad promil alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 28-letni pasażer miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Posiadali także dopalacze. Trafili do policyjnego aresztu. 


BP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości