Reklama

Wmaszerowali z kijkami na podium

11/11/2015 08:07

W Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Nordic Walking wzięło udział 148 zawodników. W marszu z kijkami szczególnie dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół w Gaci, którzy przywieźli trzy puchary.

W drugą sobotę października do Polańczyka przybyli miłośnicy nordic walking nie tylko z samego Podkarpacia, ale również z Łodzi, Torunia, Śląska czy Hajnówki. W zmaganiach wystartowało 148 zawodników, z czego czterech nie ukończyło marszu. Zawodnicy zmierzyli się na dystansie 5 i 10 km, a więc pętlę długości 2,5 km musieli pokonać dwu- lub czterokrotnie. Uczestnicy[paywall] maszerowali po asfalcie oraz po ścieżkach parku zdrojowego, nie zabrakło także stromych podejść i zejść.

Najszybszy na długim dystansie okazał się Marcin Michalec z Krosna, który był bliski pobicia rekordu i zejścia poniżej magicznej minuty, natomiast na 5 km - Dariusz Grządziel z Ustrzyk Dolnych. Na szczególną uwagę zasłużyły osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół w Gaci, którzy zdobyli trzy puchary. Beata Brożbar i Grzegorz Lenar zajęli II miejsce,-a Bartosz Dzień - III miejsce. Na duże uznanie zasłużyła również reszta ekipy z Gaci: Ewa Piwoda - IV miejsce, Renata Wiśniowska - V miejsce, Agnieszka Pańko - VI miejsce, Wiktoria Bącal - VII miejsce i Maria Dudek - VIII miejsce.

Organizatorem wydarzenia były Polska Federacja Nordic Walking i Gminny Ośrodek Kultury w Polańczyku.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama