W Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Nordic Walking wzięło udział 148 zawodników. W marszu z kijkami szczególnie dobrze wypadli uczniowie Zespołu Szkół w Gaci, którzy przywieźli trzy puchary.
W drugą sobotę października do Polańczyka przybyli miłośnicy nordic walking nie tylko z samego Podkarpacia, ale również z Łodzi, Torunia, Śląska czy Hajnówki. W zmaganiach wystartowało 148 zawodników, z czego czterech nie ukończyło marszu. Zawodnicy zmierzyli się na dystansie 5 i 10 km, a więc pętlę długości 2,5 km musieli pokonać dwu- lub czterokrotnie. Uczestnicy[paywall] maszerowali po asfalcie oraz po ścieżkach parku zdrojowego, nie zabrakło także stromych podejść i zejść.
Najszybszy na długim dystansie okazał się Marcin Michalec z Krosna, który był bliski pobicia rekordu i zejścia poniżej magicznej minuty, natomiast na 5 km - Dariusz Grządziel z Ustrzyk Dolnych. Na szczególną uwagę zasłużyły osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół w Gaci, którzy zdobyli trzy puchary. Beata Brożbar i Grzegorz Lenar zajęli II miejsce,-a Bartosz Dzień - III miejsce. Na duże uznanie zasłużyła również reszta ekipy z Gaci: Ewa Piwoda - IV miejsce, Renata Wiśniowska - V miejsce, Agnieszka Pańko - VI miejsce, Wiktoria Bącal - VII miejsce i Maria Dudek - VIII miejsce.
Organizatorem wydarzenia były Polska Federacja Nordic Walking i Gminny Ośrodek Kultury w Polańczyku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze