Wojewoda podkarpacki stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej w Przemyślu w sprawie uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego „Potoczki”. Oznacza to, że planowany przy ul. Buszkowickiej cmentarz na razie nie powstanie.
Urząd wojewódzki stwierdził, że przyjęty plan nie uwzględnia wielu zasad jego sporządzania oraz narusza ustawy o transporcie kolejowym oraz o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
Lista uchybień jest długa. Niektóre dotyczą kwestii formalnych, inne niezgodności z przepisami prawa. Po pierwsze wytknięto radnym, że[paywall] plan nie zachowuje ustaleń zawartych w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Przemyśla. Chodzi m.in. o to, że plan zagospodarowania nie określa lokalizacji krematorium, choć powinien taki zapis się w nim znaleźć.
„(...) obowiązkiem rady gminy jest stwierdzenie zgodności między treścią studium, a treścią uchwalanego planu miejscowego. (...) Plan zagospodarowania przestrzennego ma stanowić uszczegółowienie zapisów zawartych w studium, a nie ich dowolną interpretację czy wręcz całkowitą zmianę” – czytamy w uzasadnieniu.
Analizując uchwałę, urzędnicy zauważyli również nieprawidłowości odnoszące się do strefy sanitarnej wokół cmentarza. Określa ona, jakie obiekty nie mogą się znajdować w odległości 150 m od niego. Co więcej, wyznaczona strefa sanitarna wykracza poza granice miasta, a tym samym prezydent Przemyśla i radni przekroczyli swoje kompetencje, ponieważ nie mogą wprowadzać ograniczeń dla sąsiednich gmin.
Dodatkowo cmentarz został zlokalizowany zbyt blisko torów kolejowych i na gruncie o zawartości węglanu wapnia do 1 proc. Zgodnie jednak z ministerialnym rozporządzeniem, grunt cmentarza nie powinien zawierać tego związku chemicznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lobby mieszkańców lub osoby wpływowej z Buszkowic . TO W TAKIM RAZIE , NIECH WOJEWODA CHOWA ZWŁOKI U SIEBIE NA PODWÓRKU , KOŁO SWEGO DOMU.
zwolnić z pracy w Przemyślu całe buractwo z buszkowic!!!
I bardzo dobrze. Oszpecać tak ładny teren i go degradować bezpowrotnie to skandal. Trupy powinno się poddawać obowiązkowej kremacji a nie zakopywać i jeszcze, co gorsze obudowywać kiczowatym, lastrikowym pudłem. Przecież wedle wierzeń chrześcijańskich ważna jest dusza a nie szczątki doczesne człowieka.
Wielki panie z peremyśla ukrainskiej wioski chowaj sobie zmarlych u siebie w domu
licz się ze słowami buraku miejski pewnie Twoja Mamusia wypuściła Cię na ten świat pod miedzą w jakiejś dziurze a teraz pan z miasta Cepie jest cmentarz na słowackiego i niech będzie tylko ogrom terenu wolnego przy obecnym cmentarzu trzeba przygotować a nie skopać jak wcześniej a spalarnię z całą pewnością trzeba ale nie w centrum miasta.Niech miasto rozbudowuje się nadal w kierunku ukrainy to zdejmą szlaban i w ich języku będziesz rozmawiał.W ta stronę trzeba poszerzyć miasto.
a wy co z tych wioch, zabolało? Takie samo miasto jak i te wiochy pod nim. Nie jesteście żadnym autonomicznym tworem, tylko takim samym zadupiem jak to miasto. Pracy chcecie, ale rozwoju miasta na terenie należącym do nie go już nie. Do miasta przyłączyć się nie chcecie, ale drogę wyremontowaną to chętnie. A na słowackiego kończy się miejsce i było o tym pisane. A jak miasto sie rozbuduje to na pewno nie omieszkasz na tym skorzystać, jadąc na zakupy i do pracy, krzycząc "j... Przemysl" jak to widziałem u patologii z Wyszatyc. Tle samo warci jesteście z tymi swoimi śmiesznymi podziałami co cały ten region.
No i cały misterny plan poszedł w pizdu.
Lobby mieszkańców lub osoby wpływowej z Buszkowic . TO W TAKIM RAZIE , NIECH WOJEWODA CHOWA ZWŁOKI U SIEBIE NA PODWÓRKU , KOŁO SWEGO DOMU.
zwolnić z pracy w Przemyślu całe buractwo z buszkowic!!!
i bardzo dobrze