8. kolejka III-ligowych spotkań była pierwszą, w której dwie drużyny z naszego regionu, występujące w tej klasie rozgrywkowej, nie przegrały. Ba, Texom Sokół Sieniawa wygrał drugi mecz z rzędu!
Środa, 8 września br., był dniem chwały dla ubiegłosezonowego wicemistrza III-ligowych rozgrywek, ekipy Texom Sokół Sieniawa. Zespół odniósł wreszcie pierwsze zwycięstwo w sezonie. Przed rywalizacją w tej kolejce wiadomo było, że któraś z dwóch drużyn z naszego regionu na pewno swój marny punktowy dorobek powiększy (tak Texom Sokół, jak i Wólczanka Stal Systems zdobyły do tej pory po jednym punkcie). Z prostej przyczyny: grały ze sobą. Derbowe spotkanie rozegrane zostało w bardzo nietypowym terminie, bo w samo południe. Mecz był bardzo wyrównany, obie ekipy miały swoje szanse na zdobycie bramek, ale finalnie padł tylko jeden gol. Jego autorem w 78. min był pomocnik gości Dominik Pikiel. Mimo wygranej, dwa dni później stanowisko stracił trener Łukasz Chmura, a w spotkaniu z Unią Tarnów zespół prowadził jego dotychczasowy asystent Dariusz Majcher. I z sukcesem, bo sieniawianie wygrali drugi raz z rzędu. Na triumf poczekać musi jeszcze Wólczanka Stal Systems. Nie zdołała pokonać w Tomaszowie Lubelskim beniaminka, ale także nie przegrała, inkasując drugi punkt w sezonie.
Texom Sokół Sieniawa – Unia Tarnów 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Biały 77. min (samobójcza).
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 D. Szuta 24. min, 2:0 Słotwiński 36. min, 2:1 Podstolak 60. min (karny), 2:2 Lorek 74. min.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze