Już w sobotę (11 kwietnia br.) Jarosławianie po raz kolejny posprzątają miasto w ramach ogólnopolskiej akcji Oponeo – Kręci nas recykling. Wydarzenie będzie okazją do integracji i aktywności na świeżym powietrzu. „To świetna okazja, by zadbać o naturę, a przy okazji aktywnie spędzić czas” – przekonują organizatorzy, czyli członkowie Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Warto się przyłączyć!
„Kręci nas recykling” to ogólnopolska akcja proekologiczna, która promuje segregację odpadów i ochronę środowiska. W ramach inicjatywy w całej Polsce odbywają się wiosenne sprzątania terenów zielonych, a zebrane odpady trafiają do recykling. Wydarzenie obejmuje m.in. plogging (bieganie/spacerowanie połączone ze zbieraniem śmieci). I taką formę będzie miało też w Jarosławiu. By się przyłączyć, wystarczy stawić się o g. 9.45 w pobliżu placu zabaw i siłowni plenerowej przy ul. Na Blichu/Przygrodzie. Tak na początek odbędzie się krótki instruktaż segregacji odpadów, a o g. 10 wolontariusze, podzieleni na grupy, ruszą w teren i zabiorą się za sprzątanie. Zakończenie sprzątania i przygotowanie zebranych odpadów do odbioru zaplanowane jest na g. 11.30, a kwadrans później w miejscu rozpoczęcia akcji uczestnicy spotkają się na wspólnym poczęstunku. Warto tam być i zrobić coś dla natury, przy okazji przyjemnie spędzając czas.
Akcję wspierają: Urząd Miasta Jarosławia i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze