Reklama

Wspólne sprzątanie terenów nad Sanem już w sobotę! Dołącz do wolontariuszy


Już w sobotę (11 kwietnia br.) Jarosławianie po raz kolejny posprzątają miasto w ramach ogólnopolskiej akcji Oponeo – Kręci nas recykling. Wydarzenie będzie okazją do integracji i aktywności na świeżym powietrzu. „To świetna okazja, by zadbać o naturę, a przy okazji aktywnie spędzić czas” – przekonują organizatorzy, czyli członkowie Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. Warto się przyłączyć!


„Kręci nas recykling” to ogólnopolska akcja proekologiczna, która promuje segregację odpadów i ochronę środowiska. W ramach inicjatywy w całej Polsce odbywają się wiosenne sprzątania terenów zielonych, a zebrane odpady trafiają do recykling. Wydarzenie obejmuje m.in. plogging (bieganie/spacerowanie połączone ze zbieraniem śmieci). I taką formę będzie miało też w Jarosławiu. By się przyłączyć, wystarczy stawić się o g. 9.45 w pobliżu placu zabaw i siłowni plenerowej przy ul. Na Blichu/Przygrodzie. Tak na początek odbędzie się krótki instruktaż segregacji odpadów, a o g. 10 wolontariusze, podzieleni na grupy, ruszą w teren i zabiorą się za sprzątanie. Zakończenie sprzątania i przygotowanie zebranych odpadów do odbioru zaplanowane jest na g. 11.30, a kwadrans później w miejscu rozpoczęcia akcji uczestnicy spotkają się na wspólnym poczęstunku. Warto tam być i zrobić coś dla natury, przy okazji przyjemnie spędzając czas.

Akcję wspierają: Urząd Miasta Jarosławia i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/04/2026 12:15
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama