Wedle wczorajszej decyzji rządu od dziś, 31 bm., do 2 listopada ma obowiązywać zakaz wstępu na cmentarze, tymczasem rośliny przygotowane na sprzedaż już czekają. Wspomóżmy handlarzy.
Ogrodnicy i handlowcy znaleźli się w trudnej sytuacji, jako że nie będą mogli sprzedać znacznych ilości kwiatów. Stąd pomysł, żeby te rośliny – występujące w najrozmaitszych kolorach i formach – wykorzystać choćby do ozdoby balkonów, tarasów czy ogrodów i w ten sposób wspomóc lokalnych dostawców.
Znicze się nie zmarnują, niesprzedanych roślin nie da się przechować na przyszły rok.
Nie wybierasz się w okolice cmentarza czy na ryneczek, ale chcesz pomóc? Wygoogluj "ogrodnictwo" lub "chryzantemy" i sprawdź na mapce, gdzie w pobliżu domu kupisz rośliny.
UWAGA! AKTUALIZACJA
Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, że będzie pomoc dla handlowców. Rośliny mają odkupić ternowe oddziały ARiMR i KOWR. Ponadto z funduszu Covid zrefundowane zostaną koszty samorządów, które prowadzą podobną akcję.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak dadzą PO 5 zł to bardzo chętnie będziemy kuPOwać
Masz zryty beret, Ale "latającemu" ogrodnikowi dał byś zarobić i jeszcze laskę marszałkowską byś "hapnął"
Chętnie kupię ładne kwiaty ale wyłącznie od producenta, to oni włożyli pieniądze i pracę , handlowcy mnie nie interesują.
A o Tadeuszu co powiesz?Bo dla mnie jest głupi!!!!
Wysłać dziękczynnie priorytetem naszemu kochanemu panu prezesowi Jarowi i premierowi z pozdrowieniami za wprowadzone ograniczenia na święto zmarłych
Chłopaki z Agro-Unii wiozą już do stolicy kilkadziesiąt tysięcy chryzantem na Żoliborz (ul. Mickiewicza) do domu, wokół którego wczoraj rozpoczęła działalność "zajezdnia" policyjnych radiowozów (BBC doliczyła się blisko ...100). Bukiecik będzie ozdobiony wielką szarfą z napisem "Jarosławowi K. od wdzięcznego Narodu". Może po drodze w dobrej cenie wykupi to cacko Mateusz M., albo Zbigniew Z. ?
JP, Jak się okazało tych radiowozów pod domem Zbawiciela była prawie ...300 (!) Do ukochanego przez naród przywódcy Czeczenii - Kadyrowa - jeszcze troszkę Rajmundowiczowi brakuje ( z Kadyrowem wyjeżdża z jego pałacu ... 600-700 samochodów), ale Putin i Tramp to przy nim dziady kalwaryjskie jesli chodzi o armię aniołów stróżów. Może tych 308 limuzyn, które rząd teraz chce sobie fundnąć, dołączy do "zajezdni" przy ul. Mickiewicza na Żoliborzu?
Kupiłabym kilka sztuk do domu ale musieliby zejść sporo poniżej 10zl a tego nie chcą niestety
Jak dadzą PO 5 zł to bardzo chętnie będziemy kuPOwać
Masz zryty beret, Ale "latającemu" ogrodnikowi dał byś zarobić i jeszcze laskę marszałkowską byś "hapnął"
Chętnie kupię ładne kwiaty ale wyłącznie od producenta, to oni włożyli pieniądze i pracę , handlowcy mnie nie interesują.