W środę po południu, 9 marca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyło się zebranie, mające na celu wyłonienie nowego przewodniczącego Zarządu Miasta Oleszyce. Poprzednik, Kazimierz Rymarowicz, podał się do dymisji, a wraz z nim dziewięciu członków rady.
Kością niezgody stał się budżet obywatelski, którego miejscy radni nie chcieli uchwalić. Zarząd Miasta Oleszyce jest organem samorządowym, który można porównać do rady sołeckiej. Na jego czele stoi przewodniczący. Zarząd miasta nie dysponuje jednak pieniędzmi, jakie mają do dyspozycji wioski w ramach funduszu sołeckiego.
Ustępujący przewodniczący w krótkim przemówieniu podkreślił, że on i rada zostali poniżeni przez burmistrza i radnych, bo nie chcieli tych pieniędzy dla siebie, ale dla mieszkańców, żeby poczuli się gospodarzami.

fot.Marcin Materniak
2. Przedstawiciele władzy (od lewej): W. Osuch, R. Brudniak, A.Gryniewicz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Człowiek który nie potrafi zadbać o siebie (fryzjer za 10 zł się kłania) ma zadbać o miasto???!!!Czy wy tam ludzie w Oleszycach myśleć nie potraficie? Nie było innego - to najinteligentniejszy i najaktywniejszy? Wierzący chociaż, Polak z dziada pradziada?
Ten człowiek w życiu przepracował pewnie więcej niż Wasi rodzice razem wzięci. Jestem z Oleszyc i znam gościa... Nie potrafi żyć bez roboty, napieprza od rana do wieczora ;) może i za dobrze nie wygląda ale według mnie będzie spełniał swoją rolę :)
Człowiek który nie potrafi zadbać o siebie (fryzjer za 10 zł się kłania) ma zadbać o miasto???!!!Czy wy tam ludzie w Oleszycach myśleć nie potraficie? Nie było innego - to najinteligentniejszy i najaktywniejszy? Wierzący chociaż, Polak z dziada pradziada?
jest twarz roku!!
A sweterek zajebisty