Czy wiesz, że skóra bywa pierwszym sygnalistą, że w organizmie dzieje się coś niedobrego? Specjaliści twierdzą, że jej stan odzwierciedla dolegliwości i choroby, z którymi możemy się zmagać, nawet o tym nie wiedząc. Przebarwienia, pieprzyki i inne zaobserwowane na ciele zmiany w wielu przypadkach powinny nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u specjalisty. Mogą być wczesnym zwiastunem wielu chorób, nie tylko dermatologicznych.
Skóra jest największym organem w naszym organizmie. Ma około dwóch metrów kwadratowych, waży około dwa kilogramy i stanowi barierę ochronną przed szkodliwym wpływem świata zewnętrznego. Jest też bardzo czułym barometrem zdrowia. Zaburzenia związane z metabolizmem, układem hormonalnym i pokarmowym człowieka, działanie wirusów, bakterii, grzybów czy alergenów – to wszystko widać na skórze jak na dłoni. Trzeba tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze