Prawie 690 uczniów klas III przemyskich gimnazjów przystąpiło w poniedziałek, 18 bm., do egzaminu będącego pierwszym tak poważnym sprawdzianem wiedzy w ich życiu. Jego wyniki będą mieć znaczenie przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych.
W całym kraju do egzaminu przystąpiło 360 tysięcy trzecioklasistów. Wśród nich 490 uczniów przemyskich szkół miejskich i 198 z tutejszych placówek niepublicznych.
– Chyba większości z nas udziela się mały stres – nie ukrywał Andrzej, wchodząc do sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. – Mam jednak nadzieję, że[paywall] poradzę sobie – dodał nieco stremowany.
Poniedziałek, czyli w pierwszy dzień sprawdzianu, był weryfikacją wiedzy humanistycznej. Najpierw młodzież zmierzyła się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie przyszedł czas na język polski. We wtorek uczniowie zmierzyli się z zagadnieniami matematyczno-przyrodniczymi. Wreszcie w środę przyszedł czas na język obcy przeprowadzony na dwóch poziomach: podstawowym obowiązkowym dla wszystkich i rozszerzonym. Oceną prac zajmą się egzaminatorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych. Wyniki znane będą 17 czerwca br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze