Reklama

Wyrok za zabójstwo utrzymany w mocy

22/03/2016 10:03

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał w mocy wyrok dla Ryszarda S. Mężczyzna został uznany za winnego zabójstwa kobiety, z którą wspólnie pił alkohol.

Do tragedii doszło w nocy z 2 na 3 marca 2014 r. Krwawe sceny rozegrały się w jednej z kamienic przy ulicy Słowackiego w Przemyślu. 39-letni Ryszard S. wrócił do mieszkania swojej konkubiny, gdzie oprócz niej zastał również ich wspólną znajomą Barbarę D. (45 l.). W trakcie libacji alkoholowej mężczyzna[paywall] zażądał od kobiety pieniędzy, jakie ta rzekomo miała mu skraść. Usłyszał, że niczego nie otrzyma. Wówczas wpadł w szał. Uderzył ofiarę. Kiedy przewróciła się na podłogę zaczął ją kopać po całym ciele, co ostatecznie skutkowało śmiercią. W trakcie sekcji zwłok lekarz stwierdził u kobiety szereg obrażeń wewnętrznych.
Ryszard S. – wykształcenie podstawowe, kawaler, ojciec dwójki małych dzieci, bezrobotny – został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Był dobrze znany wymiarowi sprawiedliwości. Przestępstwa dopuścił się w tak zwanych warunkach recydyw. Wcześniej odbył półroczną karę pozbawienia wolności za rozbój. Podczas obserwacji psychiatrycznej biegli stwierdzili u niego osobowość dyssocjalną i zespół uzależnienia od alkoholu, jednak – ich zdaniem – nie miało to wpływu na poczytalność w chwili dokonania czynu, o którym mowa. W trakcie procesu przed Sądem Okręgowym w Przemyślu podsądny przyznał się do pobicia, a nie do zarzucanego mu przez prokuraturę zabójstwa Barbary D. Taką wersję obrony forsował również jego obrońca z urzędu. Pod koniec października ubiegłego roku został uznany za winnego zbrodni i otrzymał karę 12 lat pozbawienia wolności. Jego obrońca złożył odwołanie od wyroku. Rozpatrujący ją kilka dni temu Sąd Apelacyjny w Rzeszowie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, co oznacza, że jest on prawomocny.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gardze wami - niezalogowany 2016-03-22 15:12:20

    i dobrze pierdolony cygan. wszystkich rumunów powinni trzymac krótko w tym miescie. niech zgnije damski bokser zasrany babe zeby skopac na smierc i jej wszystkie kosci w ciele polamac! przecz z cyganami.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    adc - niezalogowany 2016-03-22 15:14:47

    dobrze mu tak. przecz z cyganami!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama