Reklama

Z historii przemyskiego sportu

19/04/2022 07:12

W „Życiu Podkarpackim” z dnia 16 marca 2022 roku ukazał się artykuł Pana Józefa Frankiewicza o tradycyjnych meczach „Prawo – Medycyna”, rozgrywanych od 1935 roku na stadionach Czuwaju lub Polonii.

Chciałem bardzo podziękować Panu Józefowi Frankiewiczowi za podjęcie tej problematyki jako uczestnik wszystkich meczów w drużynie Prawa, począwszy od 1977 roku do 2005 roku, kiedy to rozegrano ostatni mecz na stadionie Czuwaju.

Mam własne opracowanie historii tych meczów, obejmujących lata 1935-2005, pod redakcją inż. konstr. Edwarda Krajewskiego – świetnego napastnika Czuwaju Przemyśl i Polonii.

Przemyśl z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Niektóre materiały z lat wcześniejszych przekazali mi śp. sędzia Marian Ryszard Ekiert i śp. prokurator i adwokat Henryk Handzel –uczestnicy tych spotkań w drużynie Prawa przez kilkanaście lat.

Wybrałem zdjęcia z tych meczów ze składami drużyn, strzelcami goli i z komentarzami z prasy lokalnej, w tym z „Życia Przemyskiego”, „Pogranicza”, „Nowin”, a nawet „Nowin Rzeszowskich”. Jestem przekonany, że młodzi adepci piłki nożnej spod znaku Paragrafu i Eskulapa wznowią tą tradycję.

Wiem, że prawnicy intensywnie przepracowali okres zimowy w halach sportowych i wezwą Medyków do walki na zielonej murawie.


Andrzej Matusiewicz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama