W „Życiu Podkarpackim” z dnia 16 marca 2022 roku ukazał się artykuł Pana Józefa Frankiewicza o tradycyjnych meczach „Prawo – Medycyna”, rozgrywanych od 1935 roku na stadionach Czuwaju lub Polonii.
Chciałem bardzo podziękować Panu Józefowi Frankiewiczowi za podjęcie tej problematyki jako uczestnik wszystkich meczów w drużynie Prawa, począwszy od 1977 roku do 2005 roku, kiedy to rozegrano ostatni mecz na stadionie Czuwaju.
Mam własne opracowanie historii tych meczów, obejmujących lata 1935-2005, pod redakcją inż. konstr. Edwarda Krajewskiego – świetnego napastnika Czuwaju Przemyśl i Polonii.
Przemyśl z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Niektóre materiały z lat wcześniejszych przekazali mi śp. sędzia Marian Ryszard Ekiert i śp. prokurator i adwokat Henryk Handzel –uczestnicy tych spotkań w drużynie Prawa przez kilkanaście lat.
Wybrałem zdjęcia z tych meczów ze składami drużyn, strzelcami goli i z komentarzami z prasy lokalnej, w tym z „Życia Przemyskiego”, „Pogranicza”, „Nowin”, a nawet „Nowin Rzeszowskich”. Jestem przekonany, że młodzi adepci piłki nożnej spod znaku Paragrafu i Eskulapa wznowią tą tradycję.
Wiem, że prawnicy intensywnie przepracowali okres zimowy w halach sportowych i wezwą Medyków do walki na zielonej murawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze