Od środy 22 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach można podziwiać wystawę koronek tamtejszych koronczarek, które ponownie stanęły w szranki o tytuł laureatek VI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej ,,Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2022
Komisja w składzie: Monika Wolańska – dyrektor Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, Emilia Jakubiec-Lis – etnograf Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, Sylwia Tomczak – Kierownik Działu Marketingu ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi, Ireneusz Śpiewla – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem i Lidia Hajduk – sekretarz konkursu zdecydowali się wyróżnić aż trzy mieszkanki gminy Oleszyce.
Zaszczytne wyróżnienia[paywall] zdobyły Józefa Dobosz, Maria Goral i Anna Hypiak.
Kryteriami w ocenie 153 złożonych prac były m.in. wierność stylowi wybranemu przez twórcę, precyzja, zastosowanie technik i materiałów, oryginalność, innowacyjność, poszukiwanie „nowych przestrzeni” dla wzorów i wyrobów zaczerpniętych z tradycji oraz ogólnie pojęte walory artystyczne.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze