Reklama

Z koronkami im do twarzy. Sukces rękodzielniczek z gminy Oleszyce

Od środy 22 czerwca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleszycach można podziwiać wystawę koronek tamtejszych koronczarek, które ponownie stanęły w szranki o tytuł laureatek VI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej ,,Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2022

Komisja w składzie: Monika Wolańska – dyrektor Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej, Emilia Jakubiec-Lis – etnograf Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, Sylwia Tomczak – Kierownik Działu Marketingu ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi, Ireneusz Śpiewla – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem i Lidia Hajduk – sekretarz konkursu zdecydowali się wyróżnić aż trzy mieszkanki gminy Oleszyce.

Zaszczytne wyróżnienia[paywall] zdobyły Józefa Dobosz, Maria Goral i Anna Hypiak.

Reklama

Kryteriami w ocenie 153 złożonych prac były m.in. wierność stylowi wybranemu przez twórcę, precyzja, zastosowanie technik i materiałów, oryginalność, innowacyjność, poszukiwanie „nowych przestrzeni” dla wzorów i wyrobów zaczerpniętych z tradycji oraz ogólnie pojęte walory artystyczne.

 


fot.UMiG Oleszyce
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości