Za parkowanie samochodów przy Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu trzeba będzie ponieść opłatę. Placówka zdecydowała się pójść za przykładem wielu innych szpitali w Polsce, chcąc w ten sposób ograniczyć blokowanie miejsc parkingowych – mających służyć pacjentom, osobom odwiedzającym i personelowi – przez kierowców, którzy traktują parking szpitalny jako punkt przesiadkowy i zostawiają na nim samochody na wiele godzin.
Problemem dla szpitala jest nie tylko zajmowanie na długi czas miejsc parkingowych przez tych, którzy niekoniecznie ze szpitalnych usług korzystają, ale też brak wyobraźni niektórych użytkowników czterech kółek.
„Bardzo często kierowcy parkują auta w miejscach niedozwolonych, m.in. na terenach zielonych, zastawiają drogi dojazdowe i przeciwpożarowe. Konieczność wprowadzenia zmian wielokrotnie była nam sygnalizowana przez pracowników oraz pacjentów, którzy sami sugerowali, że rozwiązaniem problemów parkingowych będzie wprowadzenie opłat” – tak lecznica tłumaczy powody swojej decyzji.
Reklama
Liczy też, że zmiany zwiększą przepustowość parkingu i pozwolą na utrzymanie porządku w jego obrębie.
Ile kosztować nas będzie korzystanie z przyszpitalnego parkingu? Przez pierwsze pół godziny możemy parkować bezpłatnie. Zajęcie miejsca parkingowego na więcej niż 30 minut wiązać się będzie z opłatą 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Będzie też można wykupić bilet szpitalny tygodniowy – za kwotę 100 zł bądź dwutygodniowy – za 180 zł. Na wyjechanie z parkingu po opłaceniu biletu będziemy mieli 10 min. Jeśli zignorujemy regulamin i nie kupimy biletu, poniesiemy opłatę w wysokości 100 zł. Natomiast za zgubienie lub zniszczenie biletu parkingowego zapłacimy 50 zł. Ważną informacją jest też to, że do bezpłatnego parkowania w wyznaczonych miejscach upoważnieni będą pacjenci z orzeczeniem o niepełnosprawności i kombatanci.
Kierowcy winni też wiedzieć, że na parkingu wydzielone zostały trzy strefy. Strefa płatna otwarta – gdzie nie obowiązuje system szlabanowy, a postój jest możliwy po wykupieniu biletu jednorazowego w kasie parkingowej. Strefa płatna zamknięta – gdzie obowiązuje system szlabanowy, a wjazd i wyjazd odbywa się na zasadzie biletów jednorazowych oraz kart abonamentowych. I wreszcie strefa abonamentowa – przeznaczona dla pracowników szpitala, dzierżawców, gości, dostawców i odbiorców towarów i usług, gdzie wjazd i wyjazd odbywa się w oparciu o karty abonamentowe lub poprzez dodanie do białej listy dostępu.
Za parkowanie przy szpitalu będziemy mogli płacić tradycyjnie – gotówką lub bezgotówkowo. Opłatę będzie można wnieść w automatycznych kasach parkingowych (gotówkowo i bezgotówkowo), ale też bezgotówkowo na wyjeździe z parkingu i gotówkowo i bezgotówkowo przy stanowisku kasjerskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.biznes, biznes.... Dla tych co udaja sie na SOR, gdzie czas oczekiwania to 2-3 godz to norma - współczuje Dla tych co udaja sie do specjalisty, gdzie czas oczekiwania to również kilka godzin - współczuję Dla odwiedzających pacjentów, gdzie czas dojścia do pokoju i powrót do samochodu to co najmniej 0,5 godz, a gdzie czas dla pacjenta - współczuję. A to niezły biznesik sobie wymyślili. A autobusy będą częściej kursowały? Odpowiedż: nie, bo nie trzeba..... Oj z tym Przemyślem ...... coś nie tak.
biznes, biznes.... Dla tych co udaja sie na SOR, gdzie czas oczekiwania to 2-3 godz to norma - współczuje Dla tych co udaja sie do specjalisty, gdzie czas oczekiwania to również kilka godzin - współczuję Dla odwiedzających pacjentów, gdzie czas dojścia do pokoju i powrót do samochodu to co najmniej 0,5 godz, a gdzie czas dla pacjenta - współczuję. A to niezły biznesik sobie wymyślili. A autobusy będą częściej kursowały? Odpowiedż: nie, bo nie trzeba..... Oj z tym Przemyślem ...... coś nie tak.