Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski podali nowe restrykcje.
Minister zdrowia zaapelowałe do ozdrowieńców, by oddawali krew na osocze. – Wychodźmy z domu tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Ograniczmy kontakty towarzyskie – dodał.
Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.
Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.
Zamknięcie placówek kultury: teatrów, kin, muzeów, galerii sztuk, domów kultury, ognisk muzycznych – od 7 listopada do 29 listopada; Hotele dostępne tylko dla gości przebywających w podróży służbowej – od 7 listopada do 29 listopada; Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte pozostają punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, prasą; Pozostały handel: w sklepach do 100 m2 – 1 os/10 m2, w sklepach powyżej 100 m2 – 1 os/15 m2 (bez zmian) – od 7 listopada do 29 listopada Kościoły: 1 os/15m2 – od 7 listopada do 29 listopada
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I bardzo dobrze, siedzieć barany w domach.
ale po co szkoły zamykać przecież dzieci wirusa nie roznoszą??? a nie lepiej zamknąc wszysktie swiatynie
Szkoda, że nie ma wyborów na Dudę. Zaraz okazałoby się, że koronawirus zanika.
Morawiecki zaplanował WYKOŃCZYĆ wszystkie firmy jednoosobowe,małe ,średnie ,restauratorów ,kawiarnie,bary,ogrodników, rolników i wszelkich usługodawców to wszystko co prowadzą POLACY. Lidle,Biedry,Leklerki,Rosmany,Kauflandy bedą zarabiać miliony tam zarazy nie ma ! trzeba garnąć do siebie, wykorzystując polskich pracowników bo zarobki ich kolegów z Niemiec,Francji itd/ to dla nas jest kosmos/ w tych sklepach na takich samych stanowiskach bowiem Polacy zapier..ją za miskę ryżu zgodnie z obietnicami MORAWIECKIEGO.
Rząd Pinokia miał pół roku,żeby przygotować się na drugą zapowiadana falę.Co zrobił? NIC!Walczyli o stołki!Stop niekompetencji PISU.***** ***
Czyli lek na koronę brać od dzieci z przedszkola bo oni się nie zarazaja tak?
Premier powiedział że przyczyną wzrostu zachorowań są strajki dobrze ze ma na kogo zwalić winę jak dziecko w szkole to nie ja to oni byłem gzecny cały cas
Jak oglądasz Wiadomości TVPis a spiker lub spikerka szybko klapie oczami to wiedz że cośśś siee dzjejjje
Dramatem tego Narodu są jego wybory ... Doszczętnie zniszczą to co zostało po marcu ...
W USA nie ma pandemii bo są wybory to taki wzorzec z Polski lato 2020 pamiętamy
PIS czy. PO? Kazdy swoj rozum ma.Jak chcesz ryzykowac swloim. zyciem i zdroowiem to idz. Za jaka cene?
To nie rząd chce wykończyć wszystkie firmy jednoosobowe tylko to przez strajk jakiś kobiet które protestują za zabijaniem dzieci !!!
do bobas proszę poczytać może P. zrozumie!!! https://biznes.interia.pl/podatki/news-fiskus-chce-szybciej-zajmowac-majatek,nId,4834864?fbclid=IwAR3tf7K0RaA5YXj6v8dirNTHdLacLCS51BRyHzwb1XuqZZ_o5E1cw-44TkQ
Masz na myśli faszyzm kobiet które strajkują za zabijaniem dzieci ...
Program 500+ nie wypalił nie ma przyrostu naturalnego to trzeba z kobiet coś wydusić żeby były płodne więc rząd przeprowadza atak na aborcję
I bardzo dobrze, siedzieć barany w domach.
ale po co szkoły zamykać przecież dzieci wirusa nie roznoszą??? a nie lepiej zamknąc wszysktie swiatynie
Szkoda, że nie ma wyborów na Dudę. Zaraz okazałoby się, że koronawirus zanika.