Trwają zapisy na bezpłatne, profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Zapraszają na nie wspólnie Fundacja Ronalda McDonalda i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii „NIE nowotworom u dzieci”.
Rejestracja na bezpłatne USG dziecka trwa do 4 maja. By zapisać pociechę na badanie, trzeba zadzwonić w godzinach między 8.00 a 12.00 pod jeden z numerów telefonów: 16 678 5756 lub 16 678 40 10. Badania będą prowadzone 5 i 6 maja, w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda, który będzie ustawiony przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Rynku. Mile widziane są także dzieci uchodźców z Ukrainy (potrzebny będzie nadany numer PESEL). Samo badanie – zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne – potrwa około 15 – 18 minut. Rodzic od razu po jego zakończeniu otrzyma do ręki wynik, a w razie konieczności także poradę lekarską. Warto skorzystać! Z dotychczasowych doświadczeń pediatrów wynika, że w wieku od 9 miesięcy do 6 lat pojawiają się niektóre nowotwory wieku dziecięcego, które zwykle wykrywane są już w stadiach objawowych. Przesiewowe badanie USG pozwala je wykrywać wcześniej, kiedy jeszcze nie dają jeszcze objawów, a co za tym idzie mogą być skuteczniej leczone. Przez 16 lat badań profilaktycznych, prowadzonych przez Fundację Ronalda McDonalda w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”, przebadano już ponad 76 tysięcy dzieci.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze