Reklama

Zapisz dziecko na bezpłatne badanie USG

Trwają zapisy na bezpłatne, profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Zapraszają na nie wspólnie Fundacja Ronalda McDonalda i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii „NIE nowotworom u dzieci”.

Rejestracja na bezpłatne USG dziecka trwa do 4 maja. By zapisać pociechę na badanie, trzeba zadzwonić w godzinach między 8.00 a 12.00 pod jeden z numerów telefonów: 16 678 5756 lub 16 678 40 10. Badania będą prowadzone 5 i 6 maja, w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda, który będzie ustawiony przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Rynku. Mile widziane są także dzieci uchodźców z Ukrainy (potrzebny będzie nadany numer PESEL). Samo badanie – zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne – potrwa około 15 – 18 minut. Rodzic od razu po jego zakończeniu otrzyma do ręki wynik, a w razie konieczności także poradę lekarską. Warto skorzystać! Z dotychczasowych doświadczeń pediatrów wynika, że w wieku od 9 miesięcy do 6 lat pojawiają się niektóre nowotwory wieku dziecięcego, które zwykle wykrywane są już w stadiach objawowych. Przesiewowe badanie USG pozwala je wykrywać wcześniej, kiedy jeszcze nie dają jeszcze objawów, a co za tym idzie mogą być skuteczniej leczone. Przez 16 lat badań profilaktycznych, prowadzonych przez Fundację Ronalda McDonalda w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”, przebadano już ponad 76 tysięcy dzieci.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości