Reklama

Zarekwirowany przez celników spirytus trafi do… szpitali

Wzorem Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekażą zarekwirowany podczas kontroli spirytus m.in. do szpitali.

Jak poinformowała rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie młodszy aspirant Edyta Chabowska, nielegalny alkohol etylowy, zarekwirowany przez funkcjonariuszy KAS posłuży do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Celnicy przekażą spirytus m.in. szpitalom, straży granicznej i pożarnej. Zostanie on wykorzystany m.in. do dezynfekcji pomieszczeń i samochodów.

Jak już wspomnieliśmy, półtora tysiąca litrów spirytusu dwóm szpitalom w Olsztynie przekazała IAS w tym mieście.
Warto dodać, że funkcjonariusze podkarpackiej KAS nadzorują także produkcję płynu do dezynfekcji w Jedliczu. Płynu, którego głównym składnikiem jest właśnie alkohol etylowy. Produkcja odbywa się w zakładach Orlen. Na początek wyprodukowano 750 tys. litrów tygodniowo, ale docelowo będzie to ponad 1 mln 200 tys. litrów tygodniowo. Niedawno w Jedliczu gościł prezydent Polski Andrzej Duda.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama