Wzorem Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekażą zarekwirowany podczas kontroli spirytus m.in. do szpitali.
Jak poinformowała rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie młodszy aspirant Edyta Chabowska, nielegalny alkohol etylowy, zarekwirowany przez funkcjonariuszy KAS posłuży do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Celnicy przekażą spirytus m.in. szpitalom, straży granicznej i pożarnej. Zostanie on wykorzystany m.in. do dezynfekcji pomieszczeń i samochodów.
Jak już wspomnieliśmy, półtora tysiąca litrów spirytusu dwóm szpitalom w Olsztynie przekazała IAS w tym mieście.
Warto dodać, że funkcjonariusze podkarpackiej KAS nadzorują także produkcję płynu do dezynfekcji w Jedliczu. Płynu, którego głównym składnikiem jest właśnie alkohol etylowy. Produkcja odbywa się w zakładach Orlen. Na początek wyprodukowano 750 tys. litrów tygodniowo, ale docelowo będzie to ponad 1 mln 200 tys. litrów tygodniowo. Niedawno w Jedliczu gościł prezydent Polski Andrzej Duda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze