Reklama

Zaskarżą podniesienie opłat za śmieci do wojewody i do sądu

03/12/2017 12:30

Zaskarżenie uchwały podnoszącej stawki za gospodarowanie odpadami do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wojewody podkarpackiego zapowiada Błażej Wilk ze Społecznej Komisji ds. Składowiska Odpadów w Przemyślu.

Błażej Wilk ma poważne zastrzeżenia do przygotowanego uzasadnienia do uchwały. Jego zdaniem ma ono[paywall] budować narrację, że podwyżki są czymś naturalnym. – Znaleziono miasta z różnych stron Polski, jak Cieszyn czy Będzin, a zapomniano o mieście najbardziej podobnym do Przemyśla na Podkarpaciu, czyli o Stalowej Woli. Ona znajduje się w tym samym województwie, również rządzi w nim PiS i ma identyczną liczbę mieszkańców. Tam stawki za odpady segregowane wynoszą 6 zł i 12 zł za niesegregowane. Nieumieszczenie Stalowej Woli w tym uzasadnieniu uważam za kolejną manipulację – powiedział.

Jego zdaniem uzasadnienie do uchwały nie wyjaśnia powodów podwyżek, ale zostało napisane tak, aby potwierdzić tezę, że są konieczne. – Jeśli prezydent Robert Choma akceptuje takie praktyki w swoim urzędzie, że wysocy urzędnicy dopuszczają się tak rażących błędów lub manipulacji, to najwyższa pora przestać ich chronić, ale wyciągnąć wobec nich konsekwencje

Reklama

O jakich błędach mowa? Jak zauważył B. Wilk, uzasadnienia do uchwał z września i listopada są niemal identyczne. – Posłużono się w nich tymi samymi danymi, ale w niektórych punktach rzekome wnioski wynikające z tabelek są różne – argumentuje. Przykładem jest choćby wzrost minimalnego wynagrodzenia. We wrześniu pisano, że wyniesie ono 27 proc., a w listopadzie – 31,25 proc. – Nic mi nie wiadomo, żeby aż tak mocno rosły w Polsce wynagrodzenia – podkreśla B. Wilk.

Kolejny przykład: we wrześniowym uzasadnieniu pisano, że ceny usług za zagospodarowanie odpadów na przestrzeni ostatnich trzech lat mają tendencję wzrostową 34,70 proc., a w listopadowym, że ta tendencja wynosi 42 proc. – A wartości w tabelkach są te same – zauważa B. Wilk.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jurek - niezalogowany 2017-12-03 15:07:28

    Wszystkie opłaty  do góry i żywność  na 500+

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Giga - niezalogowany 2017-12-03 16:05:45

    Pokrywamy nieudolność obecnej ekipy rządzącej w Przemyślu. Dlaczego MY?! Niechaj sami pokrywają. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mars - niezalogowany 2017-12-03 16:35:00

    żądam jako mieszkaniec /ka/  Przemyśla oraz podatnik  od władz czyli od prezydenta m.Przemyśla  i RM  uzasadnienia  na piśmie z wyjaśnieniem  , wyliczeniem i uzasadnieniem  co powoduje podwyżkę za wywóz śmieci dla

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama