Zaskarżenie uchwały podnoszącej stawki za gospodarowanie odpadami do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i wojewody podkarpackiego zapowiada Błażej Wilk ze Społecznej Komisji ds. Składowiska Odpadów w Przemyślu.
Błażej Wilk ma poważne zastrzeżenia do przygotowanego uzasadnienia do uchwały. Jego zdaniem ma ono[paywall] budować narrację, że podwyżki są czymś naturalnym. – Znaleziono miasta z różnych stron Polski, jak Cieszyn czy Będzin, a zapomniano o mieście najbardziej podobnym do Przemyśla na Podkarpaciu, czyli o Stalowej Woli. Ona znajduje się w tym samym województwie, również rządzi w nim PiS i ma identyczną liczbę mieszkańców. Tam stawki za odpady segregowane wynoszą 6 zł i 12 zł za niesegregowane. Nieumieszczenie Stalowej Woli w tym uzasadnieniu uważam za kolejną manipulację – powiedział.
Jego zdaniem uzasadnienie do uchwały nie wyjaśnia powodów podwyżek, ale zostało napisane tak, aby potwierdzić tezę, że są konieczne. – Jeśli prezydent Robert Choma akceptuje takie praktyki w swoim urzędzie, że wysocy urzędnicy dopuszczają się tak rażących błędów lub manipulacji, to najwyższa pora przestać ich chronić, ale wyciągnąć wobec nich konsekwencje
O jakich błędach mowa? Jak zauważył B. Wilk, uzasadnienia do uchwał z września i listopada są niemal identyczne. – Posłużono się w nich tymi samymi danymi, ale w niektórych punktach rzekome wnioski wynikające z tabelek są różne – argumentuje. Przykładem jest choćby wzrost minimalnego wynagrodzenia. We wrześniu pisano, że wyniesie ono 27 proc., a w listopadzie – 31,25 proc. – Nic mi nie wiadomo, żeby aż tak mocno rosły w Polsce wynagrodzenia – podkreśla B. Wilk.
Kolejny przykład: we wrześniowym uzasadnieniu pisano, że ceny usług za zagospodarowanie odpadów na przestrzeni ostatnich trzech lat mają tendencję wzrostową 34,70 proc., a w listopadowym, że ta tendencja wynosi 42 proc. – A wartości w tabelkach są te same – zauważa B. Wilk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wszystkie opłaty do góry i żywność na 500+
Pokrywamy nieudolność obecnej ekipy rządzącej w Przemyślu. Dlaczego MY?! Niechaj sami pokrywają.
żądam jako mieszkaniec /ka/ Przemyśla oraz podatnik od władz czyli od prezydenta m.Przemyśla i RM uzasadnienia na piśmie z wyjaśnieniem , wyliczeniem i uzasadnieniem co powoduje podwyżkę za wywóz śmieci dla
BRAWO P. BŁAŻEJU!śmierdzi w tym interesie wszystko,-jak na wysypisku....
Może tylko jedno hasło - NARTO-STRATA - mówi Wam to coś ?!?
jarek albo jesteś idiotą albo oportunistą. Błażej jak poprzednio uaktywnił się w roku wyborczym. Zgrywa się,ale Tatusiowi zawdzięcza byt i schedę "biznesową" .Także nie dajcie się zbałamucić . Utracił kontakt z rzeczywistością.
Dość zawistny ten komentarz, taki w przemyskim stylu.
Kiełbasa wyborcza jest ale dobrze że wogle ktoś się tym zajął. Bo w tym mieście to tylko podatki umią podnosić. Brak słów i tak od 15 lat.
tu nie chodzi o politykę,ale wszystkie podejrzenia o"KANTY"trzeba wyjaśniać!
Czy Pan Wilk nie jest zameldowany/ mieszka w Gminie Fredropol? Może zainteresowałby się podwyżkami śmieci w tej Gminie o 3 złote segregowane i 4 zł nie segregowane. Też zresztą 30 listopada
eh Wy narzekacze.... łykacie jak pelikany wyborcze scierwo Pana Błażeja... nie ma on zielonego pojęcia co mówi... Stalowa Wola... co on wie o Stalowej Woli... Stalowa Wola ledwo przedzie z tymi stawkami... 2 zlote... jedno piwo miesiecznie mniej... to Was boli... po Ip widać ze net macie za darmo od Miasta... wiec znaczy się nieroby... wszystko za darmo chcecie...
Wszystkie opłaty do góry i żywność na 500+
Pokrywamy nieudolność obecnej ekipy rządzącej w Przemyślu. Dlaczego MY?! Niechaj sami pokrywają.
żądam jako mieszkaniec /ka/ Przemyśla oraz podatnik od władz czyli od prezydenta m.Przemyśla i RM uzasadnienia na piśmie z wyjaśnieniem , wyliczeniem i uzasadnieniem co powoduje podwyżkę za wywóz śmieci dla