Mężczyzna był poszukiwany za popełnione poważne przestępstwa. Ukrywał się w piwnicy bloku w Dębicy.
"34-letni Piotr S. od 20 listopada 2014 roku poszukiwany był przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Miał odbyć karę 2,5 roku pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała. W listopadzie ubiegłym rok sąd w Tarnowie rozesłał za nim list gończy" – czytamy w serwisie KWP w Rzeszowie. 20 lutego br. policjanci zatrzymali w nocy w Trzcianie do kontroli drogowej seata ibizę. Okazało się, że jego pasażerem był Piotr S. Gdy funkcjonariusze chcieli go zatrzymać, poszukiwany wyciągnął nóż i grożąc śmiercią kierowcy seata, wypchnął go zza kierownicy. Odjeżdzając, potrącił interweniującą policjantkę. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze.
Przestępca porzucił samochód w Sędziszowie Małopolskim. Niedawno funkcjonariusze namierzyli uciekiniera w Dębicy. Wczoraj rano, 10 marca, zatrzymali go policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy w piwnicy jednego z bloków przy ul. Raczyńskich. Piotr S. miał przy sobie pistolet, prawdopodobnie broń hukową.
Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze