Na czas wakacji spółka Polregio SA zdecydowała się na zawieszenie na Podkarpaciu kursów siedmiu linii, w tym trzech ze stacji Przeworsk i do stacji Przeworsk. Powodem jest... brak maszynistów.
– można w nim przeczytać.
– Wiemy, że ta sytuacja uniemożliwia Polregio realizację obecnego rozkładu jazdy. Jako zarząd województwa stanęliśmy przed sporym dylematem. Czy udzielić zgody Polregio na czasowe zawieszenie pociągów na siedmiu liniach, które mają najniższą frekwencję pasażerów i zgodzić się na komunikację zastępczą? To było najważniejsze pytanie
– powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch.
Polregio SA, w ramach umowy z województwem podkarpackim podpisanej w 2020 r., realizuje połączenia regionalne na Podkarpaciu, także w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej (PKA), która funkcjonuje od stycznia 2021 r. Umowa na lata 2021 – 2025 przewiduje, że Polregio SA za obsługę 270 regionalnych miało otrzymać ok. 466 mln zł[paywall].
Zawieszonych zostało łącznie 9 linii, w tym trzy ze stacji Przeworsk. To pociąg z g. 4.27 na trasie Przeworsk – Stalowa Wola Rozwadów, z g. 6 Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk oraz z g. 17.02 Przeworsk – Rzeszów. Składy nie będą kursować także na trasach: Rzeszów – Dębica (g. 15.42), Rzeszów – Kolbuszowa (g. 16.20), Dębica – Rzeszów (g. 17.28) czy Kolbuszowa – Rzeszów (g. 17.31). Te połączenia mają najniższą frekwencję pasażerów.
We wspomnianym oświadczeniu spółki można przeczytać również, iż cała ta sytuacja spowodowana jest licznymi absencjami chorobowymi wśród maszynistów i trwającym procesem szkolenia kandydatów, mającym na celu uzyskanie świadectwa maszynisty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze