Reklama

Zbadali oczka przedszkolaków z "14"

Do podopiecznych Przedszkola nr 14 dotarła akcja „Pomóż dziecku widzieć lepiej”. Od początku jej trwania specjaliści zbadali oczka niemal 600 maluchów.

Akcja prowadzona przez „Jan Witkiewicz – Szpitale i Przychodnie Okulistyczne” skierowana jest do przedszkolaków i uczniów podstawówek z naszego powiatu. Jej celem jest zwrócenie uwagi rodziców na to, jak ważna dla zdrowia oczek ich pociech jest profilaktyka. Spośród kilkuset przebadanych dzieci znaczna część została skierowana do dalszej diagnostyki okulistycznej.

– Ważne, by regularnie sprawdzać wzrok dziecka, ponieważ większość wad możemy w łatwy sposób korygować. Nawet te poważniejsze są łatwiejsze w leczeniu, gdy je wcześniej wykryjemy. Jak dbać o oczy dzieci na co dzień? Na pewno jednym ze sposobów jest ograniczenie czasu, jaki spędzają przed monitorem komputera, tabletu czy smartfona. Najlepszą alternatywą będzie chociażby spacer na świeżym powietrzu. Istotne jest wykształcenie w dzieciach nawyku zamykania oczu raz na jakiś czas, przynajmniej na minutę (na przykład podczas słuchania bajek czytanych przez rodziców), częstego mrugania powiekami oraz odrywania wzroku od ekranu i przenoszenie na odległą zieleń za oknem. Nasza akcja ma uczyć podobnych zachowań, a przyczynienie się do uratowania wzroku choćby jednego dziecka poprzez wczesne zdiagnozowanie nieprawidłowości będzie dla nas największym sukcesem akcji – mówi Wojciech Sosnowski, koordynator akcji. Badania prowadziła ortoptystka Magdalena Kurzydło.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości