Reklama

Zima nie zaskoczyła

07/01/2015 17:04

Od kilku lat zima nie zaskakuje drogowców. Śniegu mamy tyle, co kot napłakał, więc ich zasługa trochę jakby mniejsza. Skoro jednak w czas kopnych zim drogowcom obrywało się solidnie od kierowców i pieszych, to dla sprawiedliwości warto dorzucić kilka życzliwych zdań. W miniony weekend trochę zabieliły się nasze ulice. Co gorsza gołoledź bardzo utrudniała bezpieczne poruszanie się.

Trzeba przyznać: akcja zima ruszyła natychmiast. Miałem wręcz wrażenie, że drogowcy nie mogli się już doczekać, aby uruchomić piaskarki i pługi. Wszystkie główne drogi w Przemyślu zostały natychmiast odśnieżone. Podobnie chodniki. Jeżeli w innych miastach regionu było tak samo, to szacunek. Być może sytuacja wyglądała dobrze tylko na głównych traktach. Na przykład na odcinku Przemyśl – Kalwaria Pacławska – Arłamów były fragmenty drogi oblodzone i zasypywane śniegiem z pól, ale jednocześnie najtrudniejsze odcinki na tej trasie utrzymane były wzorcowo. Ponadto nie dotarły do nas interwencje od podirytowanych czytelników, a to norma przy zaniedbaniach  drogowców. Pierwszy mały atak zimy został odparty z sukcesem. Trzeba mieć nadzieję, że przy następnym będzie podobnie, czego sobie i Państwu gorąco życzę.   

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama