Reklama

Zima, więc smog, panie prezydencie

21/11/2018 07:57

Jak pory roku powracają te same tematy. Dotychczas listopad rozpieszczał. Temperatury mieliśmy wiosenne, a były i dni przypominające bardziej lato niż porę późnojesienną. A przecież bywały lata, że od połowy listopada mieliśmy zimę, jak się patrzy.

No ale wszystko wróciło do normy i w poniedziałek (19 listopada) sypnął pierwszy śnieg, a temperatury spadły poniżej zera. I niestety od razu Przemyśl, a podejrzewam, że również inne miejscowości naszego regionu, zasnuł smog. Widać to szczególnie wyraźnie ze Zniesienia.

Na nic się zdają coroczne akcje uświadamiające, organizowane przez różne organizacje prozdrowotne. To dziwne, bo na czym, jak na czym, ale na zdrowiu powinno nam zależeć najbardziej.

Nie policzę też, ile razy pisaliśmy, ostrzegając mieszkańców palących w piecach różnym świństwem, że szkodzą nie tylko innym, ale też sobie. A pacjenci z chorobami dróg oddechowych, różnego typu infekcjami to najlżejsze dolegliwości, z jakim niemal natychmiast mają do czynienia przez całą zimę lekarze.

Pewnie lada chwila do akcji włączy się przemyska straż miejska, ale skoro ludzie nie boją się chorób, to na pewno nie przestraszą się mandatu. 

Zatem pozostaje mieć nadzieję, że inwestowanie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w tak zwane ciepło systemowe pomoże problem rozwiązać. W połowie tego roku prace prowadzono w najstarszej części miasta, a więc tam, gdzie starych palenisk jest najwięcej.

Oby tylko miasto było stać na dopłaty, bo w przeciwnym razie sprawa zostanie stłumiona w zarodku. Bo to, że mieszkańców nie stać, wiadomo od zawsze.

W czwartek, 22 listopada, zostanie zaprzysiężony nowy prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Dziennikarską wyobraźnię oraz wyobraźnię osób interesujących się polityką lokalną zaprzątały kwestie, kto z kim zawiąże koalicję. Kto z kim się dogada i jak będzie wyglądało nowe rozdanie. Ja również uległem pokusie takich rozważań.

A kwestia smogu jest o wiele ważniejszym zadaniem dla prezydenta elekta. I oby zima nie zaskoczyła drogowców. Czego sobie i Państwu życzę.      

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-11-21 09:29:49

    Mam nadzieje,ze ponure lata Przemyśla mamy już za sobą .Pozostał nie rozwiązany problem smogu jak też wiele innych ważnych dla mieszkańców a zaniechanych.Ale mam nadzieję,ze z nim sobie nowe władze dadzą radę.A z zaskoczeniem dla drogowców też zdecydowane działania rozwiążą problem od ręki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ja - niezalogowany 2018-11-21 11:41:23

    Smog nie przybył wraz z mrozami. Już w październiku było 10, a w listopadzie do tej pory - 11 dni, z przekroczonymi dopuszczalnymi poziomami pyłów PM10.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    SM ma to w du...e - niezalogowany 2018-11-21 12:07:32

    Panie Wilgucki, do akcji NIE włączy się przemyska Straż Miejska. Skąd to wiem? Bo gdy zadzwoniłem w ubiegłą zimę pod nr 986 i zgłosiłem dyżurnemu tej formacji, iż pod wskazanym adresem palone są śmieci a z komina snuje się czarny dym spowijający okolice dworca Zasanie i Lidla, typ w czarnym mundurze odparł, żebym sobie do telewizji to zgłosił skoro zapewne tam słyszałem, że straże miejskie są zobowiązane do reagowania w tego typu sytuacjach. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości