III-ligowi piłkarze rozegrali 17. kolejkę mistrzowskich spotkań. Dwa z trzech zespołów z naszego regionu odniosło zwycięstwa.
Texom Sokół Sieniawa wrócił do gry po kwarantannie i na dzień dobry trafili na bardzo nieprzyjemnego rywala – spadkowicza z II ligi Stal Stalową Wolę. Mimo braku na ławce chorego trenera Ryszarda Kuźmy i gry w osłabieniu, odnieśli 9. zwycięstwo w sezonie. Wciąż są jedyną niepokonaną ekipą. Miesiąc na kolejny triumf musiał czekać beniaminek z Wiązownicy. Ale wreszcie pod okiem Jacka Piszczka się doczekał. Po kapitalnym występie Kacpra Ropa i jego hat-tricku pokonał KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. I jak tu nie wierzyć w prawo serii. Jak idzie, to idzie, jak się psuje, to się psuje. Po siedmiu wygranych z rzędu, trzeciej kolejnej porażki doznała Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. Minimalnie uległa w Sandomierzu Wiśle i musiała ustąpić jej 3. miejsce w tabeli. Ale nie tylko Wisła wyprzedziła w tabeli ekipę Daniela Myśliwca. Uczyniły to także Avia Świdnik i Podhale Nowy Targ.
Texom Sokół Sieniawa – Stal Stalowa Wola 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Lis 11. min.
Texom Sokół: Zając – Grasza, Kapuściński, Drelich, Lis – Purcha, Burka, Jędryas – Mazurek, King (70. Pikiel, 83. Majda), Kitliński (70. Hass).
Stal: Korziewicz – Waszkiewicz, Jarosz, Chorolskyj, Sobotka – Mistrzyk (46. Surmiak), Mroziński (46. Witasik), Stępniowski, Szifer – Fidziukiewicz, Wiktoruk (76. Jopek).
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Żółte kartki: Purcha, Lis, Zając, Kitliński, Pikiel oraz Stępniowski, Jarosz, Fidziukiewicz i Surmiak. Czerwona kartka: Grasza (77. – faul). Mecz bez udziału publiczności.
Wisła Sandomierz – Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Kajpust 84. min.
KS Wiązownica – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Rop 10. min, 1:1 Trochim 29. min, 2:1 Rop 39. min, 2:2 Trochim 62. min (karny), 3:2 Rop 85. min.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze