Reklama

Znów można podziwiać lustrzane odbicie zamku w Krasiczynie! Prace przy stawie zakończone

Park i zamek w Krasiczynie czekają na zwiedzających przez cały rok. Tym, którzy bywają tu systematycznie, na pewno nie uszedł uwadze brak wody w stawie przy zamku i prace prowadzone zarówno przy nim, jak i przy zachodnim moście. Jak czytamy na profilu Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie w mediach społecznościowych – właśnie doczekały się finału. A to znaczy, że podczas wiosennych spacerów znów podziwiać będzie go można w pełnej krasie.

Finansowane przez właściciela obiektu prace rewitalizacyjne objęły staw dolny i zachodni, przyzamkowy most. Były konieczne, bo we wspomnianym stawie sukcesywnie ubywało wody, co – jak wykazała przeprowadzona ekspertyza – było efektem nieszczelności podłoża.

W porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków opracowano więc plan działań. Te objęły zabiegi hydrotechniczne związane m.in. z oczyszczeniem dna zbiornika wodnego, odmuleniem go oraz uformowaniem na nowo.

Wzmocniono też konstrukcję zlokalizowanego w dolnym stawie mostu. O sfinalizowaniu przedsięwzięcia zarządzający obiektem poinformowali kilkanaście dni temu w mediach społecznościowych.

„Miło nam poinformować, że w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie zakończono prace konserwatorsko-budowlane stawu dolnego wraz z kamiennym mostem. W wyniku tych prac przywrócono substancji zabytkowej funkcję użytkową i estetyczną. Znów możecie podziwiać piękne odbicie lustrzane zamku w tafli wody” –  napisano w komunikacie.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama