Park i zamek w Krasiczynie czekają na zwiedzających przez cały rok. Tym, którzy bywają tu systematycznie, na pewno nie uszedł uwadze brak wody w stawie przy zamku i prace prowadzone zarówno przy nim, jak i przy zachodnim moście. Jak czytamy na profilu Zespołu Zamkowo-Parkowego w Krasiczynie w mediach społecznościowych – właśnie doczekały się finału. A to znaczy, że podczas wiosennych spacerów znów podziwiać będzie go można w pełnej krasie.
Finansowane przez właściciela obiektu prace rewitalizacyjne objęły staw dolny i zachodni, przyzamkowy most. Były konieczne, bo we wspomnianym stawie sukcesywnie ubywało wody, co – jak wykazała przeprowadzona ekspertyza – było efektem nieszczelności podłoża.
W porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków opracowano więc plan działań. Te objęły zabiegi hydrotechniczne związane m.in. z oczyszczeniem dna zbiornika wodnego, odmuleniem go oraz uformowaniem na nowo.
Wzmocniono też konstrukcję zlokalizowanego w dolnym stawie mostu. O sfinalizowaniu przedsięwzięcia zarządzający obiektem poinformowali kilkanaście dni temu w mediach społecznościowych.
„Miło nam poinformować, że w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie zakończono prace konserwatorsko-budowlane stawu dolnego wraz z kamiennym mostem. W wyniku tych prac przywrócono substancji zabytkowej funkcję użytkową i estetyczną. Znów możecie podziwiać piękne odbicie lustrzane zamku w tafli wody” – napisano w komunikacie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze