Reklama

Znowu to zrobił! Kolejne złoto ikony przemyskiego kolarstwa Krzysztofa Gierczaka

14 i 15 stycznia br. w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się 86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Impreza, w której zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach. Impreza, na której nie mogło zabraknąć ikony przemyskiego kolarstwa górskiego i przełajowego, wielokrotnego mistrza Polski Krzysztofa Gierczaka.

Do wyścigów w ramach mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym zgłosiło się ponad 600 zawodników i zawodniczek, w tym 133 amatorów. K. Gierczak wystartował w pierwszym dniu mistrzostw. Wówczas odbyła się rywalizacja o medale w kategoriach masters i amator, a także żak oraz młodzik.

Na dość krętej, głównie trawiastej rundzie o długości 2800 m zawodnicy mierzyli się z[paywall] dwoma sektorami piasku. Opady deszczu zwiększyły trudności, na trasie bowiem pojawiło się błoto. A to nigdy nie pomaga kolarzom...

Organizatorzy ulokowali też krótki podbieg pod schody, kilka niewielkich „hopek” oraz dwie barierki do przeskakiwania.

Po zdobyciu Pucharu Polski w klasyfikacji generalnej oraz Challenge’u Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztof Gierczak wystartował w Drzonkowie w kategorii masters III A (55 – 59 lat). I znowu to zrobił. Pojechał jak po swoje. Nie miał sobie równych!

Trudno już zliczyć, które to złoto w jego przebogatej i pięknej karierze. Zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce, pokonując trasę w czasie 31 minut 5 sekund. Wyprzedził drugiego na mecie Aleksandra Gawryluka (Diversey Team Świdnica) o 50 sekund. Trzecie miejsce zajął Tomasz Jarząbek (KS Klif Chłapowo), który do zawodnika Zrywu MTB Team Buszkowiczki stracił 1 minutę 20 sekund.

Gratulujemy!
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama