14 i 15 stycznia br. w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się 86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Impreza, w której zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach. Impreza, na której nie mogło zabraknąć ikony przemyskiego kolarstwa górskiego i przełajowego, wielokrotnego mistrza Polski Krzysztofa Gierczaka.
Do wyścigów w ramach mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym zgłosiło się ponad 600 zawodników i zawodniczek, w tym 133 amatorów. K. Gierczak wystartował w pierwszym dniu mistrzostw. Wówczas odbyła się rywalizacja o medale w kategoriach masters i amator, a także żak oraz młodzik.
Na dość krętej, głównie trawiastej rundzie o długości 2800 m zawodnicy mierzyli się z[paywall] dwoma sektorami piasku. Opady deszczu zwiększyły trudności, na trasie bowiem pojawiło się błoto. A to nigdy nie pomaga kolarzom...
Organizatorzy ulokowali też krótki podbieg pod schody, kilka niewielkich „hopek” oraz dwie barierki do przeskakiwania.
Po zdobyciu Pucharu Polski w klasyfikacji generalnej oraz Challenge’u Polskiego Związku Kolarskiego Krzysztof Gierczak wystartował w Drzonkowie w kategorii masters III A (55 – 59 lat). I znowu to zrobił. Pojechał jak po swoje. Nie miał sobie równych!
Trudno już zliczyć, które to złoto w jego przebogatej i pięknej karierze. Zajął bezapelacyjnie pierwsze miejsce, pokonując trasę w czasie 31 minut 5 sekund. Wyprzedził drugiego na mecie Aleksandra Gawryluka (Diversey Team Świdnica) o 50 sekund. Trzecie miejsce zajął Tomasz Jarząbek (KS Klif Chłapowo), który do zawodnika Zrywu MTB Team Buszkowiczki stracił 1 minutę 20 sekund.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze