W sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Żurawicy odbył się turniej unihokeja drużyn szkolnych o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”.
Turniej rozegrany został w ramach obchodów 45. rocznicy powstania Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” przy współudziale Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Przemyślu. Współorganizatorem i partnerem imprezy był wspomniany Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy. Nad całością przedsięwzięcia czuwał nauczyciel wf, trener unihokeja Rafał Korczyński. W zawodach wzięło udział osiem drużyn – po cztery drużyny w kategorii chłopców: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa w Oleszycach oraz reprezentacja gminy Przemyśl i cztery w kategorii dziewczyn: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurawicy, UKS Grześ Hrubieszów oraz Szkoła Podstawowa Bukowsko. Gospodarze nie byli zbyt gościnni, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców stają na najwyższym stopniu podium. Za dziewczętami z SP 1 w Żurawicy uplasowały się ekipy: UKS Grześ Hrubieszów, SP Bukowsko i SP 2 Żurawica. Zaś za chłopcami z SP 1 w Żurawicy znaleźli się kolejno: SP Oleszyce, SP 2 w Żurawicy oraz reprezentacja gminy Przemyśl (Szkoła Podstawowa w Nehrybce, Szkoła Podstawowa w Ujkowicach).

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy wygrał w kategorii chłopców. Fot. zbiory własne
Wśród dziewcząt królową strzelczyń została Julia Szychulska (SP 1 Żurawica), najlepszą zawodniczką– Natalia Pempuś (SP 1 Żurawica), najlepszą bramkarką – Karolina Radziejowska (SP 1 Żurawica). Wśród chłopców natomiast królem strzelców został Szymon Styś (SP 1 Żurawica), najlepszym zawodnikiem – Szymon Woszczak (SP Oleszyce), zaś najlepszym bramkarzem – Mateusz Makarańczyk (SP 1 Żurawica).
Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” ufundował puchary, medale oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników zawodów. Przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Przemyślu zaś statuetki w rywalizacjach indywidualnych. Puchary, medale i statuetki wręczyli wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” Szymon Wawrzyszko i przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania w Przemyślu Krzysztof Składowski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze