Reklama

Żurawica wzięła wszystko


W sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Żurawicy odbył się turniej unihokeja drużyn szkolnych o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność”.


Turniej rozegrany został w ramach obchodów 45. rocznicy powstania Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” przy współudziale Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Przemyślu. Współorganizatorem i partnerem imprezy był wspomniany Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Żurawicy. Nad całością przedsięwzięcia czuwał nauczyciel wf, trener unihokeja Rafał Korczyński. W zawodach wzięło udział osiem drużyn – po cztery drużyny w kategorii chłopców: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa w Oleszycach oraz reprezentacja gminy Przemyśl i cztery w kategorii dziewczyn: Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy, Szkoła Podstawowa nr 2 w Żurawicy, UKS Grześ Hrubieszów oraz Szkoła Podstawowa Bukowsko. Gospodarze nie byli zbyt gościnni, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców stają na najwyższym stopniu podium. Za dziewczętami z SP 1 w Żurawicy uplasowały się ekipy: UKS Grześ Hrubieszów, SP Bukowsko i SP 2 Żurawica. Zaś za chłopcami z SP 1 w Żurawicy znaleźli się kolejno: SP Oleszyce, SP 2 w Żurawicy oraz reprezentacja gminy Przemyśl (Szkoła Podstawowa w Nehrybce, Szkoła Podstawowa w Ujkowicach).

Reklama

Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurawicy wygrał w kategorii chłopców. Fot. zbiory własne

Wśród dziewcząt królową strzelczyń została Julia Szychulska (SP 1 Żurawica), najlepszą zawodniczką– Natalia Pempuś (SP 1 Żurawica), najlepszą bramkarką – Karolina Radziejowska (SP 1 Żurawica). Wśród chłopców natomiast królem strzelców został Szymon Styś (SP 1 Żurawica), najlepszym zawodnikiem – Szymon Woszczak (SP Oleszyce), zaś najlepszym bramkarzem – Mateusz Makarańczyk (SP 1 Żurawica).

Region Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” ufundował puchary, medale oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników zawodów. Przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Przemyślu zaś statuetki w rywalizacjach indywidualnych. Puchary, medale i statuetki wręczyli wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk, przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska NSZZ „Solidarność” Szymon Wawrzyszko i przewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania w Przemyślu Krzysztof Składowski.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/06/2025 16:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama