01/03/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Wilki coraz śmielej zbliżają się do zabudowań w Jaworniku Polskim, wywołując niepokój mieszkańców. Władze podjęły próby odstrzału, jednak procedury są skomplikowane. Burmistrz Łukasz Kawaliło apeluje o większe możliwości działania. Mieszkańcy dokumentują zdarzenia, a samorząd publikuje wskazówki dotyczące zachowania w obecności drapieżników. Sytuacja pozostaje napięta, a gmina dąży do zwiększenia wsparcia ze strony Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Drapieżniki poczynają sobie coraz śmielej, podchodząc coraz bliżej zabudowań./ FOT. UMiG Jawornik Polski
FOT. UMiG Jawornik Polski
FOT. UMiG Jawornik Polski
FOT. UMiG Jawornik Polski
FOT. UMiG Jawornik Polski