23 i 24 marca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbył się egzamin na uprawnienia przewodnika terenowego „Powiat Przemyski” przed komisją wyznaczoną przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajobrazowego.
Jak zwykle przychylne dla uczestników tego kursu Starostwo Powiatowe w Przemyślu użyczyło swoich pomieszczeń na przeprowadzenie części pisemnej i ustnej sprawdzianu. Do części pisemnej w postaci testu przystąpiło 12 kursantów.
– Pierwszy etap zaliczyło jedenaście osób. Po pomyślnym zdaniu przez całą „jedenastkę” części ustnej w sobotę rozpoczął się ostatni etap – egzamin praktyczny w terenie. Tu również sukces – wszyscy zdali i od tego dnia są przewodnikami terenowymi PTTK „Powiat Przemyski”. Wielkie brawa za ich wiedzę i zaangażowanie podczas trwania ponadrocznego szkolenia – relacjonował jeden z organizatorów Leszek Melsztyński, który wraz z Jerzym Tkaczykiem podjął się organizacji całego przedsięwzięcia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Super
ELU, jesteś WIELKA!