Czterydomy pomocy społecznej z terenu powiatu jarosławskiego otrzymają do podziału przeszło 156 tys. zł. Pieniądze te mają wspomóc placówki w zabezpieczeniu ich działalności w warunkach pandemicznych.
Stosowną umowę w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisali 6 października br. wicestarosta Mariusz Trojak i członek zarządu powiatu Marek Sobolewski. Pomoc z rezerwy[paywall] celowej budżetu państwa otrzyma na razie 12 podkarpackich DPS-ów (docelowo ich liczba ma wzrosnąć do 48). W tej liczbie znalazły się 4 zlokalizowane w powiecie jarosławskim: w Moszczanach, Wysocku, Sośnicy i Jarosławiu, do których trafi największa, bo wynosząca 156 tys. zł kwota w tym rozdaniu. – Z punktu widzenia wojewody niezwykle ważne jest, aby domy pomocy społecznej funkcjonujące na terenie województwa podkarpackiego były zabezpieczone pod względem finansowym i właściwie chronione w czasie epidemii Covid-19 – mówiła tuż po podpisaniu umów wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Dlatego też pieniądze przeznaczone mają zostać na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej, sprzętu i wyposażenia, a także na zabezpieczenie kadry niezbędnej do zachowania ciągłości usług w zakresie ochrony przed pandemią.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze