Reklama

156 tys. na zabezpieczenia przeciwcovidowe DPS-ów

14/10/2021 18:03

Czterydomy pomocy społecznej z terenu powiatu jarosławskiego otrzymają do podziału przeszło 156 tys. zł. Pieniądze te mają wspomóc placówki w zabezpieczeniu ich działalności w warunkach pandemicznych.

Stosowną umowę w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisali 6 października br. wicestarosta Mariusz Trojak i członek zarządu powiatu Marek Sobolewski. Pomoc z rezerwy[paywall] celowej budżetu państwa otrzyma na razie 12 podkarpackich DPS-ów (docelowo ich liczba ma wzrosnąć do 48). W tej liczbie znalazły się 4 zlokalizowane w powiecie jarosławskim: w Moszczanach, Wysocku, Sośnicy i Jarosławiu, do których trafi największa, bo wynosząca 156 tys. zł kwota w tym rozdaniu. – Z punktu widzenia wojewody niezwykle ważne jest, aby domy pomocy społecznej funkcjonujące na terenie województwa podkarpackiego były zabezpieczone pod względem finansowym i właściwie chronione w czasie epidemii Covid-19 – mówiła tuż po podpisaniu umów wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Dlatego też pieniądze przeznaczone mają zostać na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej, sprzętu i wyposażenia, a także na zabezpieczenie kadry niezbędnej do zachowania ciągłości usług w zakresie ochrony przed pandemią.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama