Podczas policyjnych działań „Sierpniowy weekend” w ciągu czterech dni od piątku 12 bm. do poniedziałku 15 bm. odnotowano 20 wypadków na podkarpackich drogach, w których zginęły 3 osoby, a 27 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 58 nietrzeźwych kierowców.
Długi weekend powoduje wyjątkowo natężony ruch. Wybierając się w Bieszczady i inne atrakcyjne turystycznie miejsca można było napotkać kontrole drogowe. Drogówka zwracała uwagę na tych kierowców, którzy jeździli brawurowo, rozwijali nadmierną prędkość, wymuszali pierwszeństwo przejazdu, wyprzedzali w miejscach, gdzie jest to zabronione.
Do najtragiczniejszych wypadków podczas tego weekendu doszło w Kamieniu w powiecie rzeszowskim oraz w Lubzinie niedaleko Ropczyc, gdzie w wypadkach zginęło dwóch motocyklistów. W wypadku w Korzeniowie (powiat dębicki) nie przeżył mężczyzna, króry prawdopodobnie był pasażerem motoroweru.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze