Reklama

Akademicy postraszyli faworyta w Bytomiu

Jak równy z równym II-ligowi koszykarze AZS PWSTE Jarosław walczyli przez lwią część spotkania w Bytomiu z faworyzowaną Polonią. O triumfie gospodarzy zdecydowały detale, by nie powiedzieć – większa ilość indywidualności w składzie.

Jarosławianie znakomicie zaczęli pojedynek z faworytem, będą zdecydowanie lepszym zespołem w kwarcie. Podobny przebieg miała II ćwiartka. Przeważające fragmenty należały do jarosławian, którzy grali bardzo rozważnie i w miarę skutecznie. Jeszcze w 19. min było 25:37, ale finalnych 7 punktów zdobyli bytomianie i ponownie wrócili do żywych. Do tego stopnia, że od początku III kwarty to oni zaczęli rządzić na parkiecie. Popełniali mniej błędów, przyspieszyli grę na obwodzie, preferując kombinacyjną i opartą na kolektywie grę.  W 24. min Polonia prowadziła 39:37. I już przewagi nie oddała do końca, choć do końca musiała być bardzo dokładna i skoncentrowana.


Polonia Bytom – AZS PWSTE Jarosław 73:61 (17:24, 15:13, 24:10, 17:14)
Punkty: W. Leszczyński 31 (2x3), M. Salamonik 19 (4x3), E. Podkowiński 7, P. Łucka 6, R. Serwański 4, N. Kujon 3 (1x3), P. Mol 3 (1x3), W. Czyżewski 0, K. Kurdubski 0 (P); A. Mikołajko 17, P. Bielecki 12 (1x3), C. Gumiński 10, W. Majka 7 (1x3), B. Reichert 7 (2x3), Ł. Krawiec 4 (1x3), P. Buszta 3, S. Stopyra 1, Ł. Argasiński 0, T. Fortuna 0, K. Suliba 0 (AZS PWSTE).
Sędziowali: Wojciech Majcherowicz (Kraków) i Jarosław Szwadowski (Pruchnik). Mecz bez udziału publiczności.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama