Coraz krótsze dni stały się faktem, a wraz z nimi pogorszenie widoczności, co powoduje zagrożenie zwłaszcza dla pieszych. Niestety, wielu z nich lekceważy swoje bezpieczeństwo zapominając o odblaskach.
Zgodnie z przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi[paywall] mandat – od 20 do 500 zł. Pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze