Znakomicie w finale wojewódzkim U-17 w koszykówka 3x3 zaprezentowała się dziewczęca ekipa Basket GO Przemyśl bezapelacyjnie awansując do finału Mistrzostw Polski U-17.
Koszykówka 3x3 staje się coraz bardziej popularna i prężnie rozwija się na całym świecie, a decyzją Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wprowadzono ją do programu Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbędą się w lipcu 2021 r. Polski Związek Koszykówki w tym roku po raz pierwszy zorganizował Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach U-17 i U-23.
W sobotę, 25 lipca br., Łańcut był gospodarzem – zorganizowanych przez Podkarpacki Związek Koszykówki – finału wojewódzkiego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategoriach U-17 i U-23 kobiet i mężczyzn. Nagrodą dla zwycięzców była przepustka do wielkiego finału. Turniej otworzył prezes Podkarpackiego ZKosz. Zbigniew Błażkowski, a drużyny m.in. z: Rzeszowa, Stalowej Woli, Przemyśla, Przeworska czy Załęża uczciły minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego, legendy basketu z Podkarpacia Zdzisława Myrdy.
Po tej ceremonii rozpoczęły się 5-godzinne zmagania we wszystkich kategoriach. W kategorii U-17 wystąpiła drużyna Basket GO Przemyśl, prowadzona przez Agatę i Grzegorza Gorzelników. Spisała się znakomicie i z kompletem zwycięstw wywalczyła awans od finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdyni od 28 do 30 sierpnia br. Basket GO wystąpił w składzie: Julia Gorzelnik, Paulina Glac, Aleksandra Kochanowicz, Maria Kochmańska i Wiktoria Semko.
Nad morzem z całą pewnością poprzeczka zostanie znacznie wyżej zawieszona, bo młode koszykarki znad Sanu staną do rywalizacji z 15 najlepszymi drużynami z całej Polski. Jednego możemy być pewni: młode przemyślanki włożą w rywalizację maksimum ambicji, serca, woli walki i umiejętności. Trzymamy mocno kciuki!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze