Gorzej już być nie może. Podregion przemyski, czyli dawne województwo przemyskie zajmuje ostatnie miejsce w Polsce. – Główny powód to pomijanie tej części kraju przez władze centralne – mówią samorządowcy i ekonomiści.
Główny Urząd Statystyczny od 2007 r. dzieli Polskę na 66 podregionów. Przemyski tworzy miasto Przemyśl oraz powiaty: przemyski, jarosławski, lubaczowski i przeworski. Taki podział wprowadzono, aby lepiej monitorować rozwój różnych części kraju. Jest on mierzony na podstawie wielkości Produktu Krajowego Brutto w przeliczeniu na jednego mieszkańca.Jakie nasuwają się wnioski? Ciągle widać duże dysproporcje między najbiedniejszymi, a najbogatszymi regionami. W 2007 r. przemyski zajmował przedostatnie 65. miejsce, z PKB na 1 mieszkańca w wysokości 57,3 proc. W 2013 r. spadliśmy o jedno miejsce, a udział procentowy spadł o 3,4 proc. W gronie najbiedniejszych znalazły się także takie podregiony jak: chełmsko-zamojski, ełcki, czy krośnieński, a także tarnowski i krakowski. W piątce najsilniejszych plasują się za to głównie duże miasta: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław oraz podregion legnicko-głogowski.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czyli przez ostatnie 7 lat cofnęliśmy się w rozwoju.W sytuacji gdy większość regionów w Polsce w tym samym czasie poszła do przodu - to musi u każdego normalnie myślące(j)go obywatel(ki)a Przemyśla - zrodzić naturalny bunt i grozę, co będzie dalej?Jak żeście zarządzali naszym pięknym miastem prezydenci, wiceprezydenci, wielcy radni i bezradni, chmary urzędników???Może zwróćcie ludziom pieniądze za swoje nieudolne "rządzenie"?!
LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!NIE DAJCIE ZNISZCZYĆ SZPITALA MIEJSKIEGO ,BO BĘDZIE TYLKO BIEDA I ŚMIERĆ
Dlatego że wygrywa PIS i PO się odgrywa .
Kolego GIENEK - nie krzycz, za późno bo szpital wojskowy (obecnie miejski) został już dwa lata temu zniszczony. Krzyczeć trzeba było wcześniej.
Sami jesteście sobie winni mieszkańcy miasta. Wybieracie tych samych nieudaczników od lat. Potem Ci nieudacznicy rozdzielają stołki według swoich układów. A miasto zdycha od lat teraz się obudziliście??
Tak bylo , jest i bedzie. Bardzo daleko z Warszawydo Przemysla! Myslenie o Polsce jako calosci obcejest naszym elitom politycznym, poniewaz sa to ludziemarnie wyksztalceni, pozbawieni uczuc, bez szerszej wizjiswiata. Dorwali sie do wladzy, bo nadarzyla sie okazja. Mali to ludzie (wlasciwie ludkowie), nie mozna im wierzyc, nie warto ich sluchac. Czyz mozna sie dziwic, ze nie mysla o jakis tam Kresach?To tak daleko z Warszawy! Pociag jedzie bez konca...
przyjechałem na tydzień jesten na wyspach ale tu syf
A może mała podpowiedź kogo mamy wybierać i kto zagwarantuje temu miastu jako taką przyszłość. Tylko bez ogólników proszę. Konkretnie - imiona i nazwiska tych mądrych, uczciwych, z pomysłami, odpornych na kumoterstwo, doświadczonych potencjalnych włodarzy miasta Przemyśla poproszę. Tych wszystkich. których nie wybraliśmy w ostatnich wyborach a wybrać powinniśmy.
Przemyśl przede wszystkim korzysta na wymianie handlowej z UA ! Skoro hrywna jest na niebotycznie niskim poziomie to całe miasto (Przemyśl ) i region umiera... powoli ta gangrena dobrze do województwa, które jeszcze żyje dzięki "janosikowemu" co okrada województwo mazowieckie !!! to jest skandal, że jeszcze nie wyszliśmy na ulice i nie pokazaliźmy tym sku...wielom gdzie ich miejsce. T.u.s.k wyczuł sytuacje i sam nawiał !!! Perdoleni wybrańcy narodu !
To Pis niszczy nasz region. Popatrz kto rządzi w Urzędzie Marszałkowskim. Jak w regionie rządziło SLD PSL PO kasa na regiony szła bardziej sprawiedliwie. A teraz kasa idzie na północ regionu. Głosujcie dalej na PiS to po naszej ziemii przemyskiej będą biegały myszy.
Kolego to PiS jest gangreną tego regionu. Póki w Urzędzie Marszałkowskim żądziła inna koalicja to nasz region kasę dostawał. A teraz jak do władzy dorwało się PiS, inwestycja kończy się na Przeworsku. Kasa idzie do Rzeszowa i regionów północnych naszego województwa. Jak będziesz głosował patrz na osobę a nie na partię polityczną. Bo póki nie wyplenimy partyniactwa to będziemy mieli tutaj jeszcze gorszy głód.
To ze jest jak jest to wyglada na zemste tych dupkow z Warszawy za popieranie prawicy.
Ciesze sie ze stad wyjezdzam, fajne miasto zeby wpasc pojezdzic na rowerze - do zycia i biznesu sie nie nadaje.
Mieszkam od 25 lat w Krakowie ale przez 15 lat miałem firmę zarejestrowaną w Przemyślu...cholera zależało mi na tym mieście wiec chciałem płacić tam podatki. Rok temu przeniosłem firmę do Krakowa...nie wytrzymałem nerwowo tego co robią radni miejscy. Ostatni przykład....po jaką cholerę był organizowany głosowanie na nazwy nowych ulic i rond na nowej obwodnicy skoro radni kompletnie nie brali tego głosowania pod uwagę i oficjalnie się do tego przyznali. Tak właśnie liczą się ze zdaniem mieszkańców...A nazwy nowych ulic będą z nadania partyjnego.
jak rządziło popsl isld to wszystko szło do Rzeszowa a jak rządzi na Podkarpaciu PIS to będzie 1000000 razy lepiej będą budować od 4 maja autostradę rowerową na podkarpaciu naprzykład.
logiczne że teraz platformercy będą dawać mniej pieniędzy na podkarpacie bo to złodzieje a jak rządziły tu pslpo i sld to swój do swojego
Hrywna straciłą na wartości rok temu a gdzie pozostałe 12 lat? Cały czas zajmujemy to zaszczytne ostatnie miejsce tutaj nic się nie zmienia :)
Dzieci z rozbitych rodzin szukają miłości i jeszcze tego drugiego dorosłego w to wciągają... To przez dzieci ta bieda!
Piszesz jak potłuczony, wszyscy zli a Choma super! Dzięki takim spiskowcom jak Ty nic się tu nie zmienia. Idź na msze i posłuchaj Michalika!
Ktoś napisał,że sytuację w Regionie Przemyskim podtrzymuje zemsta PO . tak , jest to prawda . Platformiarze w ataku zemsty , za przegrywane wybory samorządowe , parlamentarne , w ten właśnie sposób karzą Region , czyli ludzi tu mieszkających . W/g zasady , głosowaliście przeciw nam , to my wam pokarzemy jakie są skutki . W Polsce ludzie muszą wreszcie kopnąć w dupę PO , która dba o tzw. poprawne relacje z Wielkim i Małym Szatanem , oraz niedrażnieniu Szwabów , czyli Makreli Engeli. Usługiwaniu Wielkiemu Szatanowi , który zwrócił się przeciw Rosji , która zaczęła rosnąc w siłę i wciągnął w tę opętańczą politykę Polactwo , a raczej " rządzących" . To im najlepiej wychodzi
Kasander ma rację, wiocha rządzi w Przemyślu i nie dopuści nikogo z miasta, bo oni się takich boją, trzeba wyp...... wiochę z Przemyśla uprawiać ziemię którą dostali za darmo.
Ta garstka młodych, która jeszcze pozostała także chce wyjechać. To nie jest miejsce do życia.
Posiadanie tytułu MBA z dobytego na Uniwesytecie w Oksfordzie nie wystarcza do znalezienia pracy w Przemyślu. Stopień doktora też nie.Dlatego nie będzie w tym mieście nigdy żadnego rozwoju. Handel, przemyt, korupcja - tak, w sprzyjających warunkach.
Firma emediator z Gliwic ( Porwetto ) proszona jest o zaprzestanie karalnego spamu!!!
Czyli przez ostatnie 7 lat cofnęliśmy się w rozwoju.W sytuacji gdy większość regionów w Polsce w tym samym czasie poszła do przodu - to musi u każdego normalnie myślące(j)go obywatel(ki)a Przemyśla - zrodzić naturalny bunt i grozę, co będzie dalej?Jak żeście zarządzali naszym pięknym miastem prezydenci, wiceprezydenci, wielcy radni i bezradni, chmary urzędników???Może zwróćcie ludziom pieniądze za swoje nieudolne "rządzenie"?!
LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!NIE DAJCIE ZNISZCZYĆ SZPITALA MIEJSKIEGO ,BO BĘDZIE TYLKO BIEDA I ŚMIERĆ
Dlatego że wygrywa PIS i PO się odgrywa .