Chodziły słuchy, że w naszych lasach brakuje grzybów, a tu proszę – dorodnego borowika o wymiarach 30 cm na 30 cm znalazł pan Stanisław Siedlecki.
Zagorzały grzybiarz z Przemyśla natrafił na niego 29 września w małej wsi Borownicy w gminie Bircza, na zachodnim skraju Pogórza Przemyskiego. – Grzybów jest teraz bardzo dużo, trochę popadało, więc się pokazały. We wtorek nazbierałem dwa pełne wiadra samych borowików, a ten wyjątkowy okaz znalazłem niedaleko swojej pasieki. Specjalnie musiałem się po niego wracać, jest ciężki i nie udało mi się zabrać wszystkich grzybów na raz. W tym rejonie zdarzało mi się znajdować jeszcze większe okazy, ale zazwyczaj w kiepskiej kondycji, a ten jest naprawdę piękny – mówi Stanisław Siedlecki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze