Reklama

Brazylijka oskarżona o zabójstwo synka

10/04/2019 18:30

O zabójstwo dwuletniego synka z motywacji zasługującej na szczególne potępienie oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu Andreę Cristimę P. 36-letnią Brazylijkę, od kilku lat mieszkającą w Polsce. Kobiecie grozi kara dożywotniego więzienia.

Do tragedii doszło rok temu w jednej z miejscowości gminy Krasiczyn w powiecie przemyskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w domu. Jako[paywall] pierwszy na pomoc ruszył strażak mieszkający po sąsiedzku.

– Natychmiast wszedł do budynku i wyniósł z niego 2-letniego, nieprzytomnego chłopca – mówił tuż po zdarzeniu młodszy brygadier Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

– Do momentu przybycia pogotowia prowadził jego resuscytację. Przybyli na miejsce strażacy wynieśli z domu nieprzytomną matkę dziecka – informował.

Reklama

Ogień został szybko ugaszony. – Płomienie nie były duże, ale wewnątrz panowało bardzo silne zadymienie – opowiadał jeden ze świadków zdarzenia. – Początkowo wszyscy sądzili, że domownicy podtruli się właśnie dymem – dodał wstrząśnięty.

35-letnia Andrea Cristima P. i jej 2-letni synek Wiktor trafili do Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Pomimo wysiłków lekarzy życia dziecka nie udało się uratować. Na jego ciele odkryto 8 ran kłutych. Te miała również kobieta, ale szybko odzyskała przytomność i pozostała na oddziale. W trakcie sekcji zwłok ustalono, że chłopczyk wykrwawił się na skutek zadanych mu ran pochodzących od noża.

Reklama

Z ustaleń śledczych wynika, że pod nieobecność męża, 35-latka zamknęła drzwi z klatki schodowej prowadzącej do zajmowanych pomieszczeń na piętrze. Następnie zadała ciosy swojemu 2-letniemu synowi, po czym wznieciła pożar. Sama usiłowała popełnić samobójstwo, raniąc się nożem w klatkę piersiową.

Na miejscu dramatu zabezpieczono kilka noży. Wśród nich ten będący narzędziem zbrodni.

Policjanci nigdy nie interweniowali w rodzinie, w której rozegrała się tragedia. Wiadomo natomiast, że od kilku miesięcy pomiędzy małżonkami mogło dochodzić do nieporozumień na tle wychowania dziecka. Brazylijka od około 5 lat przebywa w naszym kraju, gdzie została skierowana do pracy przez międzynarodową firmę z branży obuwniczej. Tutaj poznała swojego męża – Polaka.

Wspomniana przez 4 tygodnie przebywała na obserwacji psychiatrycznej. Zdaniem biegłych psychiatrów i psychologa, jest ona poczytalna i może odpowiadać za swój czyn przed sądem. W ub. tygodniu Prokuratura Okręgowa w Przemyślu zakończyła śledztwo w jej sprawie i skierowała do tutejszego Sądu Okręgowego akt oskarżenia.
red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama