Tak wynika z uzasadnienia projektu uchwały o podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza Jarosławia, jakie przedstawił radny Korneliusz Polit w imieniu klubu PiS. – My, jako klub Prawa i Sprawiedliwości, myślimy, że nadszedł na to czas – mówił radny. Uzasadnienie przyjęto i burmistrz dostanie 9 910 zł miesięcznie brutto.
To spora podwyżka, biorąc pod uwagę, że burmistrz zaczynał z jednym z najniższych wynagrodzeń w regionie, biorąc około 7 tys. brutto. Radny K. Polit bardzo pozytywnie ocenił pracę Waldemara Palucha w ciągu pół roku sprawowania funkcji. Kończąc, sam stwierdził, że jego wypowiedź mogła być trochę wzniosła. Inne zdanie miał radny Mariusz Walter, który przypomniał, że był przeciwny niskim poborom burmistrza ustalonym na początku kadencji.Rady Walter uważa, że 40-procentowa podwyżka jest za wysoka. – Należy się, ale nie aż tyle – mówił. Odmienny wniosek zaprezentował Andrzej Pieszko w imieniu klubu radnych PO. Zaproponował, żeby wynagrodzenie burmistrza przekroczyło 10 tys. zł.
Argumentował to tym, że wynagrodzenie starosty jarosławskiego przekracza 10 tys. zł. Ponad tę kwotę zarabiają burmistrzowie Przeworska, Sieniawy i Lubaczowa, a wynagrodzenie włodarza świadczy także o mieście, którym rządzi. – Czy my mamy być gorsi? Wnoszę w imieniu klubu o ustalenie wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 5 800 zł, co razem z dodatkami daje kwotę 10 331zł – stwierdził. Propozycję A. Pieszki rada odrzuciła i przy jednym głosie wstrzymującym się przyjęła projekt uchwały zaproponowany przez klub PiS i tak mocno poparty przez K. Polita. Burmistrz Jarosławia będzie dostawał na rękę prawie 7 tys. zł miesięcznie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.żenada Pieszki, jeszcze niech zawnioskuje o podwyżke dla siebie...bo jako zwykły radny nieporadny ma mniej niz jako wicek...tak płacze po tym stołku,ze moze kasa ukoi jego żal
Może to nagroda za czerwcowe zatrudnienie nieudacznika z PISU(?)
a jak to jest skarbnik ma pobory większeod Burmistrza ale jaja
radny polit po co ta wazelinaco za toza wyczawskiego nie było takiego kadzeniaśw Michale chroń Jarosław
Panie Burmistrzuuwaga pieszko i politto kłopotynadmiar wazeliny to przegrane wyboryWaldek niech Cię św.Michał chroni
radny pieszkotrochę szacunku dla Pani Basi
Janku! Nareszcie jesteś. Dzięki Tobie forum żyje!
a gdzie wcześniejsze komentarze ?! czyżby cenzurka ?
To się radni pisu popisali. Dali burmistrzowi ponad dwa tysiące podwyżki poborów a on im w zamian za to odwołał: prezesa pwik, prezesa pgkim, dyrektorkę mok i prezesa tbs-u. Żeby było śmieszniej to jeszcze powołał jakiegoś młokosa z Przemyśla na z-cę dyr. mosir-uOby tak dalej panie Chrzan a po jesiennych wyborach nie będziecie mieli ani jednego przedstawiciela w Sejmie. BIZNES Z PISEM RZĄDZI !!!
poczekajmy, radny Pieszko nie ustąpi, bedzie co sesja wnioskował o podwyzke, bo pani z Cerkiewnej cieprpliwie czeka na powrot do pracu do UM....
żenada Pieszki, jeszcze niech zawnioskuje o podwyżke dla siebie...bo jako zwykły radny nieporadny ma mniej niz jako wicek...tak płacze po tym stołku,ze moze kasa ukoi jego żal
Może to nagroda za czerwcowe zatrudnienie nieudacznika z PISU(?)
a jak to jest skarbnik ma pobory większeod Burmistrza ale jaja