Reklama

Burmistrz Jarosławia „dorósł” do sporej podwyżki pensji

25/06/2015 16:09

Tak wynika z uzasadnienia projektu uchwały o podwyżce wynagrodzenia dla burmistrza Jarosławia, jakie przedstawił radny Korneliusz Polit w imieniu klubu PiS. – My, jako klub Prawa i Sprawiedliwości, myślimy, że nadszedł na to czas – mówił radny. Uzasadnienie przyjęto i burmistrz dostanie 9 910 zł miesięcznie brutto.

To spora podwyżka, biorąc pod uwagę, że burmistrz zaczynał z jednym z najniższych wynagrodzeń w regionie, biorąc około 7 tys. brutto. Radny K. Polit bardzo pozytywnie ocenił pracę Waldemara Palucha w ciągu pół roku sprawowania funkcji. Kończąc, sam stwierdził, że jego wypowiedź mogła być trochę wzniosła. Inne zdanie miał radny Mariusz Walter, który przypomniał, że był przeciwny niskim poborom burmistrza ustalonym na początku kadencji. 

Rady Walter uważa, że 40-procentowa podwyżka jest za wysoka. – Należy się, ale nie aż tyle – mówił. Odmienny wniosek zaprezentował Andrzej Pieszko w imieniu klubu radnych PO. Zaproponował, żeby wynagrodzenie burmistrza przekroczyło 10 tys. zł. 

Argumentował to tym, że wynagrodzenie starosty jarosławskiego przekracza 10 tys. zł. Ponad tę kwotę zarabiają burmistrzowie Przeworska, Sieniawy i Lubaczowa, a wynagrodzenie włodarza świadczy także o mieście, którym rządzi. – Czy my mamy być gorsi? Wnoszę w imieniu klubu o ustalenie wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 5 800 zł, co razem z dodatkami daje kwotę 10 331zł – stwierdził. Propozycję A. Pieszki rada odrzuciła i przy jednym głosie wstrzymującym się przyjęła projekt uchwały zaproponowany przez klub PiS i tak mocno poparty przez K. Polita. Burmistrz Jarosławia będzie dostawał na rękę prawie 7 tys. zł miesięcznie.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    grek - niezalogowany 2015-06-25 17:40:48

    żenada Pieszki, jeszcze niech zawnioskuje o podwyżke dla siebie...bo jako zwykły radny nieporadny ma mniej niz jako wicek...tak płacze po tym stołku,ze moze kasa ukoi jego żal

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    se7en - niezalogowany 2015-06-25 18:01:55

    Może to nagroda za czerwcowe zatrudnienie nieudacznika z PISU(?)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mn - niezalogowany 2015-06-26 06:20:17

    a jak to jest skarbnik ma pobory większeod Burmistrza ale jaja

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama