– Myślę, że nie będzie to łatwa koalicja. Rozmowy trwały kilka tygodni. Były trudne i przychodziła myśl, żeby je przerwać. Przekonał mnie starosta, mówiąc, że najwyższy czas, by się połączyć i działać wspólnie dla dobra miasta i powiatu – mówił w poniedziałek burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, tuż po podpisaniu porozumienia między Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Ziemi Jarosławskiej Rozwój i Postęp a lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości.
Burmistrz zapewniał, że priorytetem będzie oszczędność, również w wydatkach na Straż Miejską oraz przygotowywanie wniosków pod inwestycje z wykorzystaniem unijnego wsparcia. – Stawiamy na rozwój. Dlatego tak ważne jest oszczędzanie. Chcemy wykorzystać unijne dotacje, dlatego wsparcie starosty oraz PiS, rządzącego w powiecie i sejmiku, jest tak istotne. Takie obietnice już otrzymaliśmy – mówił W. Paluch. – Musimy się dogadać w kwestii tego, co chcemy zrobić dla miasta i powiatu. Myślę, że mimo rozbieżności programowych będziemy pracować wspólnie dla dobra mieszkańców – zapewniał starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i szef powiatowych struktur PiS. Jednym z warunków porozumienia było powołanie Marcina Zaborniaka na stanowisko wiceburmistrza. Będzie się zajmował sprawami społecznymi. – Poznałem go bardzo dobrze jako pracownika wydziału kontroli urzędu miasta. Jest kreatywnym i doświadczonym samorządowcem. Będzie się zajmował między innymi trudnymi sprawami oświaty w mieście. Dopasowywał ją do demografii. Myślę, że poradzi sobie z problemami, chociaż nie wykluczam, że będzie musiał podejmować decyzje niepopularne dla części mieszkańców – zapewniał burmistrz.W podpisaniu porozumienia brali udział przedstawiciele stowarzyszenia i PiS. Parafowało je pięciu radnych z liczącego 16 osób klubu pod szyldem PiS w radzie miasta. Nie było szefa klubu. Byli natomiast: Bożena Łanowy, Agnieszka Wywrót, Jacek Hołub, Tadeusz Słowik i Mariusz Walter. – Burmistrz podzielił się władzą. Przejęliśmy obowiązek współrządzenia miastem i od dziś nie ma bezpodstawnego blokowania planów – zapewniała B. Łanowy. – Połączenie przedsiębiorcy i menedżera z radnymi, ludźmi wybranymi przez mieszkańców, powinno przynieść efekty. Jeśli miasto z jednej strony będzie kierowane przez osobę patrzącą na sprawy z punktu funkcjonowania firmy, a z drugiej przez radnych, którzy nie zapominają o sprawach społecznych, możemy liczyć, że spowoduje to korzystne zmiany dla mieszkańców – uważa T. Słowik.

fot.Roman Kijanka
To oni sygnowali porozumienie zakładające współpracę między PiS a stowarzyszeniem przedsiębiorców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No... dużo dobrego dla PIS-uarów w mieście i powiecie... Cztery lata zmarnowane z Talibami. Szkoda Miasta i Burmistrza patrząc obiektywnie na poczynania radnych...
Od kiedy to burmistrz miasta "martwi" się o powiat ???
Dlaczego piszecie bzdury. Przecież Burmistrz nie powołał tego pana na swojego zastępcę.
ulica Kaczyńskiego, ofiar Smoleńska albo pomnik "prezydenta tysiąclecia" no i powrót do łask władz miasta archiprezbitera z 3 Maja to na bank, a na pewno będzie jeszcze coś więcej.
paluch ty debilu nic nie robisz dla miasta tylko oszczedzac chcesz naszym kosztem nie dosc ze nic juz tutaj sie nie dzieje
o , a wyczawski to w odstawcejako miejski pisowiecpowinien podpisaćwidać Tadek go przegoniłi dobrze
a pagac to w odstawkęnie podpisywała andrzej z górkito co
wypada dać na intencjęradni po 100 zł. 16x 100=1600zl
a ten z hotelu dalej nawołujedo referendum o odwołanie Burmistrzabiedak nie wie , że pisiowcy podpisali bumagęmyślę ,że marny jego los
tak to pewna wiadomośćTadek popędził andrzeja i jego ekipęandrzej zajmuje się zakupem papierutoaletowego
tak podobno będzie wydawał gazetę referendalną o biedak
Napisali prawdę. "Ten pan" od 28 kwietnia objął funkcję wiceburmistrza.
Nie wiedziałem, że pan Chrzan jest radnym Rady Miasta. Myślałem, że starosta. To dlaczego podpisał porozumienie w imieniu Nie wiedziałem, że pan Chrzan jest radnym Rady Miasta. Myślałem, że starostą i podpisał "porozumienie koalicyjne" z Burmistrzem. To kogo ono ma obowiązywać, Starostwo czy Radnych RM pisu ?
a co z ex vice Wołoszynem? chodziły słuchy, ze to on ma byc nowym vice?
tak ci co wspierali wyczawkaidą w odstawkęa,bo nawoływali do referendum
Burmistrz wykonał mistrzowski ruchprzegoni w ten sposób skarbnikapogoni strażpogoni hotelowego rozrabiakę
No... dużo dobrego dla PIS-uarów w mieście i powiecie... Cztery lata zmarnowane z Talibami. Szkoda Miasta i Burmistrza patrząc obiektywnie na poczynania radnych...
Od kiedy to burmistrz miasta "martwi" się o powiat ???
Dlaczego piszecie bzdury. Przecież Burmistrz nie powołał tego pana na swojego zastępcę.