Była wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska nie musiała szukać pracy. Spośród propozycji, wybrała posadę zastępcy wójta w gminie Fredropol. Zrezygnowała również z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.
Wójtem gminy Fredropol od 2010 r. jest Mariusz Śnieżek. Do tej pory nie miał zastępcy. – Takie stanowisko istniało jeszcze za moich poprzedników. Przez pięć lat, część obowiązków wykonywałem ja, a część sekretarz. Tych obowiązków jednak przybywa[paywall], ponieważ coraz więcej spraw jest spychanych na samorządy. Wiedziałem, że prędzej czy później trzeba będzie kogoś na to stanowisko powołać. Zaproponowałem pracę osobie, która jest bardzo dobrym fachowcem z ogromnym doświadczeniem. Jestem dumny z tego, że spośród różnych ofert pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska wybrała właśnie naszą gminę – mówi M. Śnieżek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.układ się trzyma, choć słabnie...
Droga kariery powinna być odwrotna - od tego stanowiska winna zaczynać swoją przygodę z "polityką" to może po kilkunastu latach wybraliby ją na wójta.A tak Pani Łukacijewska zrobiła jej "krzywdę i regionowi".
Przez tyle lat w gminie nie było zastępcy Wójta aż teraz nagle jest potrzebny. Być może obecny doszedł do wniosku że trzeba się podzielić swoimi poborami i obowiązkami z potrzebującymi.
To już nie było kogo innego? Zbyt grube nici, dratwa.⛄
Teraz widać dlaczego tak nerwowo sprzedawano w ostatnim okresie majątek gminy(pola łąki lasy.....
Nie czepiajcie się. Gwardian na odpuście budowę drogi z Kalwarii do Huwnik uznał jako cud za wstawiennictwem wójta i obecnego zastępcy, więc niedługo będziecie się do nich modlić i prosić o łaskę!
Nawet z Po umiłowanego pani się wypisała :))
Tak postępuje współczesny biznesmen. Wcześniej pseudobiznesmeni dzierżawili od gminy np. 100ha i płacili podatku 1 tysiąc gminie(był to już poruszane na łamach tej gazety). Z dotacji unijnych brali za darmo 100 tyś. Ciekawe co nowa władza na to? Pewno zna o wiele sprytniejsze mechanizmy.
To ta droga która prowadzi do Wiaru? Ale będą jaja jak obecna władza nie da środków na most. Totalna wtopa
widocznie p. wojt sie przymeczyl a co nato radnii rada gm !!!
Nowa wladza tez ma hektary i bierze dotacje. Np. znany ćpun Marek Kuchcinski, wymieniac dalej ?
Dobrze,że kolega Śnieżek zlitował się bo była by bezrobotna , Nie dostała lepszych propozycji stanowiska . Ale czy dobrze zrobił ? to osądzie rada gminy , Czy tak biedną gminę stać na dodatkowe drogie stanowisko ?
Nie znam kulis tej roszady, ale dla powiatu i gminy to szansa oraz zaszczyt , że osoba z takim CV zdecydowała się na taką, stosunkowo skromną, posadę.
Taaak, szczególnie jak się mieszka od lat w gminie Krasiczyn. Szkoda tylko, że nowy most w Krzywczy Pani vice wójt już się nie przyda, bo pewno miała tamtędy podróżować do roboty w Rzeszowie. A do Ferdopola w przeciwnym kierunku.
Most już powstał, ale na Sanie w Krzywczy. Zgadnijcie zx czyjej inicjatywy.
Odpuścicie trochę sobie. Wójt ma rację że jest wiele do zrobienia:np. w Huwnikachbrak wodociągu (w czasie suszy nawet wody w studniach)brak kanalizacjibrak gazubrak zasięgu telefonii GSM( np. szkoła ośrodek itp.)brak zasięgu telewizji DVBTbrak Internetu Szerokopasmowegoitg
Aquaparku też pewnie nie ma?Trudno żeby to wszystko było w wiosce na końcu świata.Z drugiej strony - gdzie do tej pory była rada sołecka, sam sołtys, gdzie mieszkańcy? 70 lat po wojnie - był czas powolutku po kolei wszystko zrobić.
Na Kazanowie jest w blokach po 5 swiatłowodów. W Rzeszowie na Baranowce w bloku w którym kolega wynajmuje mieszkanie jest 67 dostawców internetu ( sześćdziesiąt siedem światłowodów) wszystko z dotacji unijnych „Rozbudowa sieci szerokopasmowej polski wschodniej”. Jak pytam lokalnych dostawców z powiatu kiedy będzie światłowód w Huwnikach dostaję odpowiedź że tam się nie opłaca. Pytam kto pozwolił za środki unijne zdublować tyle łączy do jednej lokalizacji na Baranówce ? Większość tych firm to firmy krzak wzięły dotacje a usług i tak nie będą świadczyć. Dawnej tepsie zapłacili za dzierżawę kanalizacji na okres trwałości projektu a później jak ktoś nie zapłaci to światłowód przejdzie na własność tpsa teraz Orange(czytaj Francji). Z tego wynika że Huwniki nie kwalifikowały się do tego projektu, czyżby Polska wschodnia kończyła się w Rzeszowie o czym my tutaj jeszcze tego nie wiemy?
układ się trzyma, choć słabnie...
Droga kariery powinna być odwrotna - od tego stanowiska winna zaczynać swoją przygodę z "polityką" to może po kilkunastu latach wybraliby ją na wójta.A tak Pani Łukacijewska zrobiła jej "krzywdę i regionowi".
Przez tyle lat w gminie nie było zastępcy Wójta aż teraz nagle jest potrzebny. Być może obecny doszedł do wniosku że trzeba się podzielić swoimi poborami i obowiązkami z potrzebującymi.