Reklama

Była wojewoda została zastępcą wójta

18/12/2015 11:54

Była wojewoda Małgorzata Chomycz-Śmigielska nie musiała szukać pracy. Spośród propozycji, wybrała posadę zastępcy wójta w gminie Fredropol. Zrezygnowała również z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

Wójtem gminy Fredropol od 2010 r. jest Mariusz Śnieżek. Do tej pory nie miał zastępcy. – Takie stanowisko istniało jeszcze za moich poprzedników. Przez pięć lat, część obowiązków wykonywałem ja, a część sekretarz. Tych obowiązków jednak przybywa[paywall], ponieważ coraz więcej spraw jest spychanych na samorządy. Wiedziałem, że prędzej czy później trzeba będzie kogoś na to stanowisko powołać. Zaproponowałem pracę osobie, która jest bardzo dobrym fachowcem z ogromnym doświadczeniem. Jestem dumny z tego, że spośród różnych ofert pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska wybrała właśnie naszą gminę – mówi M. Śnieżek.

Fredropol zarządzany wzorowo

Urzędowanie na nowym stanowisku była wojewoda rozpoczęła 10 grudnia. Nie ukrywa, że propozycji pracy miała wiele, ale nie chce zdradzić od kogo. – Nie chciałabym, żeby ktoś poczuł się dotknięty, ale pochodziły z różnych środowisk. Myślę, że wybrałam najlepszą ofertę. Mam ocenę wszystkich jednostek samorządu terytorialnego w regionie i nie ukrywam, że gmina Fredropol pod względem zarządzania była wzorowa. Za kadencji pana wójta Śnieżka nigdy nie musieliśmy rozwiązywać żadnych problemów – mówi M. Chomycz-Śmigielska.
Jednym z głównych powodów jej decyzji była również odległość od miejsca zamieszkania. – Osiem lat mojej ostatniej pracy było jeżdżeniem po całym województwie i pokonywaniem bardzo dużych odległości. Było to mocno absorbujące i wyczerpujące fizycznie – opowiada mieszkająca na terenie gminy Krasiczyn M. Chomycz-Śmigielska.
Podkreśla, że stanowiska zastępcy wójta nie traktuje jako degradacji. Wręcz przeciwnie – liczy na zdobycie kolejnych cennych doświadczeń i umiejętności. – Do tej pory również miałam nad sobą szefów. Teraz jest o tyle lepiej, że szefa mam za ścianą, z którym mogę na bieżąco porozmawiać. Wcześniej było to utrudnione – mówi.
M. Śnieżek zapewnia, że zatrudnienie byłej wojewody nie spowoduje zwiększenia kosztów funkcjonowania urzędu. – W styczniu na emeryturę przejdzie bardzo dobry pracownik, który zajmował się między innymi pozyskiwaniem środków unijnych. Część tych obowiązków przejmie zastępca wójta – mówi.
– W urzędzie są wyspecjalizowani pracownicy, którzy potrafią pisać wnioski. Moim zadaniem będzie dbanie o to, żeby to wszystko dobrze funkcjonowało jako całość. Muszę na bieżąco śledzić programy, z których możemy pozyskiwać środki unijne i dbać, żebyśmy w terminie dopełniali wszystkich formalności – opisuje swoje nowe obowiązki M. Chomycz-Śmigielska.

Bez legitymacji partyjnej

Wraz z podjęciem nowej pracy, M. Chomycz-Śmigielska zrezygnowała z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. – Jedynym powodem rezygnacji jest podjęcie pracy w jednostce samorządu terytorialnego. Uważam, że na poziomie urzędu gminy, ani wójt, ani zastępca nie powinien angażować się politycznie, tylko pracować na rzecz mieszkańców gminy – wyjaśnia.
Ucina wszelkie podejrzenia, jakoby powodem tej decyzji był jakiś konflikt w Platformie. – Reprezentowałam rząd koalicyjny i pracowało nam się bardzo dobrze. O żadnym konflikcie nie ma mowy – zaznacza.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ... ze Szczecina - niezalogowany 2015-12-18 12:09:24

    układ się trzyma, choć słabnie...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gęgołek - niezalogowany 2015-12-18 12:31:57

    Droga kariery powinna być odwrotna - od tego stanowiska winna zaczynać swoją przygodę z "polityką" to może po kilkunastu latach wybraliby ją na wójta.A tak Pani Łukacijewska zrobiła jej "krzywdę i regionowi".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    czytelnik - niezalogowany 2015-12-18 12:33:45

    Przez tyle lat w gminie nie było zastępcy Wójta aż teraz nagle jest potrzebny. Być może obecny doszedł do wniosku że trzeba się podzielić swoimi poborami i obowiązkami z potrzebującymi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama