Reklama

Były burmistrz Jarosławia szefem PCEN-u

W lutym 2015 r. były burmistrz Jarosławia Andrzej Wyczawski został wicedyrektorem ds. administracyjnych Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, instytucji podległej marszałkowi województwa podkarpackiego. W grudnia ub.r. został pełniącym obowiązki dyrektora tej instytucji.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl (PiS) powierzył, tę funkcję Andrzejowi Wyczawskiemu, koledze partyjnemu, na maksymalnie 10 miesięcy. – W ciągu dziesięciu miesięcy od dnia powierzenia pełnienia obowiązków zostanie przeprowadzony konkurs na stanowisko dyrektora Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie – usłyszeliśmy w Biurze Prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie[paywall].
Jest jednak raczej przesądzone, że A. Wyczawski dyrektorem rzeszowskiego PCEN-u zostanie. Jak już wspomnieliśmy, w lutym ub.r. – po konkursie – został wicedyrektorem ds. administracyjnych tej instytucji. Wygrał konkurs, będąc jedynym kandydatem. Do tej pory na czele PCEN w Rzeszowie stała Krystyna Wróblewska. W ubiegłorocznych, październikowych wyborach parlamentarnych wystartowała z listy PiS do Sejmu. Zdobyła mandat posła, więc musiała zrezygnować z pracy w centrum, bo nie pozwala na to prawo.
Andrzej Wyczawski ma 57 lat, jest administratywistą (dyplom uzyskał w filii UMCS w Rzeszowie). W latach 2006 – 2014 był burmistrzem Jarosławia. W ostatnich wyborach samorządowych przegrał z Waldemarem Paluchem różnicą ledwie 115 głosów (otrzymał 5 tys. 520 głosów, Paluch – 5 tys. 635). Wcześniej był m.in. naczelnikiem i członkiem zarządu powiatu jarosławskiego i wiceburmistrzem Jarosławia.
W latach 80. ubiegłego stulecia działał w NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym był internowany. Pod koniec lat 80. zaangażował się w Komitety Obywatelskie. W III RP był członkiem Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, a od kilkunastu lat Prawa i Sprawiedliwości.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ela - niezalogowany 2016-01-04 21:18:58

    właściwy człowiek na właściwym miejscu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ela - niezalogowany 2016-01-04 21:22:11

    tacy ludzie są potrzebni

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gogo - niezalogowany 2016-01-05 09:24:11

    No to teraz połowa byłego ratusza zostanie zatrudniona w PCENie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama