Wiesław Pirożek, były burmistrz Radymna, został nowym zastępcą burmistrz Jarosławia Waldemara Palucha. 10 czerwca br. został oficjalnie przedstawiony pracownikom jarosławskiego ratusza.
54-letni W. Pirożek niezbyt długo przebywał na politycznej „banicji”. Przypomnijmy, że w latach 1998 – 2002 był burmistrzem Radymna. W 2002 r. bezskutecznie ubiegał się o reelekcję, jednak cztery lata później został po raz drugi wybrany na to stanowisko. Miastem nad Radą rządził przez osiem kolejnych lat. W ubiegłorocznych, jesiennych wyborach samorządowych przegrał z Krzysztofem Romanem.
W Urzędzie Miasta Jarosławia odpowiadać będzie za kilka ważnych dziedzin. Podlegać mu będą: Wydział Geodezji i Gospodarki Mieniem, Wydział Rozwoju Miasta i Infrastruktury Technicznej, Wydział Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska, Wieloosobowe Stanowisko ds. Zamówień Publicznych oraz cztery miejskie spółki: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejski Zakład Komunikacji i Jarosławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
– To duże wyzwanie, ale myślę, że szesnastoletnie doświadczenie w pracy samorządowej zaprocentuje. Będąc burmistrzem Radymna zajmowałem się wspomnianymi dziedzinami, więc nie jest to dla mnie nowość. Oczywiście w mniejszym wymiarze.. Jarosław to znacznie większe miasto niż Radymno, mieszkańcy mają inne problemy i inne potrzeby. Dziękuję burmistrzowi Paluchowi za zaufanie i danie szansy. Jestem już po pierwszych rozmowach z nowymi pracownikami i jestem pewien, że wspólnie damy radę – powiedział W. Pirożek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No nie, czy w Jarosławiu nie ma normalnych ludzi. Pirożek wyleciał tak jak Wyczawski za podobne zasługi. On na sołtysa się nie nadaje.
radymno pozbyło się nieudacznika, a teraz tego specjalistę od wyprzedaży wszystkiego przygarnął jarosław
Wystarczy przyjechać do Radymna i zobaczyć na własne oczy jaaakie to nowoczesne miasteczko.
No to mieszkańcy Jarosławia trzymajcie się mocno, bo strach myśleć ile będzie kosztowała woda, śmieci i podatki pod nowymi rządami w ratuszu. Tak wygląda wybór tzw. mniejszego zła.
Świnia zawsze pcha się do koryta tak było i tak będzie amen
No nie, czy w Jarosławiu nie ma normalnych ludzi. Pirożek wyleciał tak jak Wyczawski za podobne zasługi. On na sołtysa się nie nadaje.
znowu pcha się do koryta
radymno pozbyło się nieudacznika, a teraz tego specjalistę od wyprzedaży wszystkiego przygarnął jarosław