Reklama

Całe badmintonowe podium dla uczennic SOSW nr 1 w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu zdominowały Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Specjalnych w badmintonie. Zajęły wszystkie miejsca na podium!

Mistrzostwa Podkarpacia odbyły się we Frysztaku. Ekipa SOSW nr 1 wystąpiła w 6-osobowym składzie – trzy dziewczęta i trzech chłopców. W tej pierwszej kategorii zawodniczki, które na co dzień trenują w klubie „Feniks” Przemyśl pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego w SOSW nr 1 Tomasza Bandrowicza spisały się rewelacyjnie. Nie dały rywalkom żadnych szans, zdobywając złoty, srebrny i brązowy medal! Mistrzynią Podkarpacia została Beata Wojdyła, wicemistrzynią – Katarzyna Wojdyła, zaś brązową medalistką – Emma Pawliszak.

Wśród chłopców najwyżej uplasował się Bartłomiej Wielgosz (miejsca 5. – 8.), natomiast Kacper Przybyła i Wiktor Madycki zajęli miejsca 9. – 16. Każdy z zawodników wykonał plan minimum, wychodząc ze swojej grupy do etapu pucharowego.

Reklama

– Katarzyna i Beata już od kilku lat pokazują znakomitą formą. Rok temu również stanęły na najwyższym stopniu podium, jedynie w odwrotnej kolejności. Ponadto Katarzyna jest złotą medalistką, a Beata srebrną medalistką ogólnopolskich zawodów Olimpiad Specjalnych w badmintona, które w lipcu 2024 roku odbyły się w Trzciance w Wielkopolsce – powiedział T. Bandrowicz.

Katarzyna, Beata i Kacper to stypendyści prezydenta miasta Przemyśla za wybitne osiągnięcia sportowe. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/02/2025 08:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama