Uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu zdominowały Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Specjalnych w badmintonie. Zajęły wszystkie miejsca na podium!
Mistrzostwa Podkarpacia odbyły się we Frysztaku. Ekipa SOSW nr 1 wystąpiła w 6-osobowym składzie – trzy dziewczęta i trzech chłopców. W tej pierwszej kategorii zawodniczki, które na co dzień trenują w klubie „Feniks” Przemyśl pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego w SOSW nr 1 Tomasza Bandrowicza spisały się rewelacyjnie. Nie dały rywalkom żadnych szans, zdobywając złoty, srebrny i brązowy medal! Mistrzynią Podkarpacia została Beata Wojdyła, wicemistrzynią – Katarzyna Wojdyła, zaś brązową medalistką – Emma Pawliszak.
Wśród chłopców najwyżej uplasował się Bartłomiej Wielgosz (miejsca 5. – 8.), natomiast Kacper Przybyła i Wiktor Madycki zajęli miejsca 9. – 16. Każdy z zawodników wykonał plan minimum, wychodząc ze swojej grupy do etapu pucharowego.
– Katarzyna i Beata już od kilku lat pokazują znakomitą formą. Rok temu również stanęły na najwyższym stopniu podium, jedynie w odwrotnej kolejności. Ponadto Katarzyna jest złotą medalistką, a Beata srebrną medalistką ogólnopolskich zawodów Olimpiad Specjalnych w badmintona, które w lipcu 2024 roku odbyły się w Trzciance w Wielkopolsce – powiedział T. Bandrowicz.
Katarzyna, Beata i Kacper to stypendyści prezydenta miasta Przemyśla za wybitne osiągnięcia sportowe. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu dyrekcji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze