Reklama

Chcą rozsławiać piękno Arboretum

Znany przemyski artysta, organizator wielu ciekawych przedsięwzięć na terenie nadsańskiego grodu, lider duetu „Fidelis” Jan Nowakowski założył jedyne w swoim rodzaju Towarzystwo Miłośników Arboretum w Bolestraszycach. Prezesem została dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolestraszycach Renata Haśkiewicz-Kudła.

– Podczas Majówki zaprosiłem grono znanych i cenionych osób do bolestraszyckiego Arboretum i tam założyliśmy towarzystwo. Ja jestem pomysłodawca i inicjatorem, ale członków-założycieli jest kilkunastu. To znane i zacne osoby. Wśród nich choćby sławny polski piłkarz, były prezes PZPN-u, Grzegorz Lato. Towarzystwo w statucie ma zapisane ogromne spektrum prowadzonych przedsięwzięć. Zajmować się będzie między innymi działalnością promocyjną, historyczną czy kulturalną. Arboretum to miejsce absolutnie wyjątkowe pod każdym względem – tłumaczy J. Nowakowski[paywall]. – Szefostwo Arboretum zareagowało bardzo pozytywnie, choć jak przyznał profesor Piórecki, nie spodziewali się takiej inicjatywy. Powiedział, że chętnie pomogą.

Podczas spotkania założycielskiego ukonstytuował się zarząd towarzystwa. Prezesem jest Renata Haśkiewicz-Kudła, ponadto: Lucjan Fac (zastępca prezesa, nauczyciel historii), Halina Sekuła (sekretarz, nauczyciel geografii), Witold Pawlica (były dowódca 14. Brygady Obrony Terytorialnej w Przemyślu), Marian Szeliga (znany sadownik), Marek Mikrut (zastępca dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej) oraz dr nauk weterynaryjnych Jan Dacko.

– Dlaczego zgodziłam się na prezesowanie? Bo widzę, że może z tego powstać bardzo pożyteczne dzieło. Mam naturę społecznika, pasjonata pracy z ludźmi dla ludzi. Chcemy, aby ludzie wyszli z domów, sprzed telewizorów, od telefonów komórkowych czy komputerów. Będziemy im proponować cztery pory roku nie tylko w Arboretum w Bolestraszycach, ale w innych pięknych plenerach gminy, powiatu czy województwa – wyliczyła prezes towarzystwa R. Haśkiewicz-Kudła. – Będą to spotkania integracyjne, zjazdy, niedrogie wyjazdy. Moim marzeniem jest, aby w Arboretum odbyły się w ciągu roku cztery sporego kalibru koncerty, związane właśnie ze zmieniającymi się porami roku. Pierwszym będzie lipcowy występ bardzo znanego polskiego pianisty, mieszkającego w Nowym Jorku, a urodzonego w Krakowie, Jerzego Stryjniaka. Chcemy do towarzystwa wprowadzić ludzi młodych, aby czegoś się nauczyli, ale nie przez czytanie książek, ale praktykę. Przez bycie razem z nami – wyjaśniła prezes towarzystwa.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    p - niezalogowany 2017-05-16 17:01:10

    brawo 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama