Niecodzienną formę walki ze skutkami pandemii organizuje przeworski szpital. W ubiegłym tygodniu wystartowała akcja #wykrecamywirusa. Obok promocji zdrowych nawyków jest też formą zbiórki, której celem jest zakup środków ochrony osobistej dla pracowników placówki.
Inicjatorem akcji są pracownicy Oddziału Neurologicznego i Udarowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku oraz dyrektor lecznicy Grzegorz Jedynak. Ich pomysł jest prosty, chcą dosłownie i w przenośni rozruszać sympatyków przeworskiej placówki.
W pierwszej kolejności zachęcają więc do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, konkretniej do jazdy na rowerze. Chcą też, by uczestniczy sięgnęli do portfeli, bo pedałowanie połączone jest ze wsparciem szpitala. Na specjalnie stworzonej stronie można wykupić cegiełkę w cenie od 10 do 100 zł, zarejestrować się, deklarując przy tym przejechanie określonego dystansu na rowerze (oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, a więc pojedynczo i w obowiązkowej maseczce), a tym samym zasilić fundusz na zakup środków ochrony dla pracowników szpitala.
Organizatorzy zachęcają też do dokumentowania rowerowych wypadów, na jednym z portali społecznościowych ma bowiem powstać swego rodzaju kronika tego niecodziennego happeningu. Smaczku całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że uczestnicy, którzy ukończą zadanie, dostaną unikatowy medal.
„Wykręcić wirusa” z SP ZOZ w Przeworsku można, rejestrując się na stronie wydarzenia pod adresem: https://spzoz-przeworsk.konfeo.com.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze