Zła sława przemyskiego szpitala ma się dobrze. Gorzej z pacjentami, czego dowodzi historia zmagającej się z chorobą nowotworową pani Barbary. Kobieta na wynik badania radiologicznego czekała ponad miesiąc. – Do sytuacji tego typu nie będzie już dochodzić – zapewniają władze placówki.
Na opis badań przeprowadzanych w Zakładzie Radiologii od lat czekało się długo. Praktyki te były nagminne. Dyrekcja szpitala potwierdza, iż w zakładzie dochodziło do nieprawidłowości. Obecnie są one eliminowane.
„Pacjentka, której dotyczy skarga, miała zrobione badanie diagnostyczne 24 czerwca. 4 lipca dyrektor szpitala podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego kierownictwa Zakładu Radiologii. W związku z powyższym od lipca zaczęły się w Zakładzie Radiologii WSZP radykalne zmiany organizacyjne i personalne. Istotą tych zmian jest m.in. niedopuszczanie do sytuacji, o których mowa. Zarówno pacjenci ambulatoryjni, jak i szpitalni tygodniami oczekiwali na wyniki badań diagnostycznych. Za poprzedniego kierownictwa dochodziło do wielomiesięcznych opóźnień nie tylko w dostarczaniu opisów, ale i wykonywaniu badań, co oczywiście jest udokumentowane. Obecne działania dyrekcji oraz nowego kierownictwa mają na celu szybką i drastyczną poprawę działania Zakładu Radiologii oraz zmniejszenie czasu oczekiwania na wynik badania do niezbędnego minimum. Ponadto planowane są w najbliższej przyszłości szerokie działania poprawiające jakość i komfort obsługi pacjentów oraz poszerzenie spektrum diagnostycznego – deklarują władze szpitala.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Będzie jeszcze gorzej derektor zwalnia co lepszy personel bo chcą zrobić szpital miejski a nie wojewódzki
władze placówki ta pani lub ktoś z rodziny powinna oskarżyć o niedopełnienie obowiązku przez personel szpitala / opisy w takich przypadkach jak rak - gdzie liczy się każdy dzień / wydawane są w innych szpitalach na drugi dzień po badaniu . Dyrekcja oraz cały ten bajzel rządzący od szeregu lat w tym szpitalu na Monte Cassino powinien już dawno mieć porządną kontrolę z NFZ i ponieść konsekwencje swojej działalności, to nie jest ten jedyny przypadek traktowania pacjenta jak śmiecia .Ciekawe jakby to był ktoś z rodziny dyrektora ,lekarza,pielęgniarki lub innego pracownika szpitala też by czekał TYLE ? N I E wszystko załatwione by było natychmiast bo układy ,znajomości robią swoje . Pozostali pacjenci to tylko numer PSL za który szpital dostanie pieniądze to mogą czekać
>>powinna oskarżyć o niedopełnienie obowiązku przez personel szpitala<<Po co na co? Tu w Przemyślu to bez sensu - strata czasu i nerwów.Takie mamy organa i wymiar - w żadnej innej części Polski "nie ma lepszych".
do kasander - właśnie takie podejście jak piszesz Po co na co ? daje możliwość pracy na dyrektorskim stołku kolejnym niekompetentnym , nieodpowiedzialnym patałachom i miernotom za krociowe pensje z naszych podatków . CYTAT ....."Na opis TK pacjent nie ma prawa czekać dłużej niż tydzień - mówi dr Elżbieta Kruszewska, wicedyrektor Szpitala Morskiego w Gdyni Redłowie ds. onkologii . Takie są europejskie standardy..."" Ludzie powinni pociągać do odpowiedzialności takie dyrektorskie miernoty bo nigdy nic się nie zmieni .
Mój ojciec na wynik TK czekał półtora miesiąca. Tam jest po prostu jeden wielki bajzel, a "wykwalifikowani" pracownicy zajmują się malowaniem plakatów i strajkami, bo ciągle za mało zarabiają.
>> właśnie takie podejście<<Przecież tu nie o podejście chodzi ale o bezsens walki z sitwą ukraińsko-polską jaka obsiadła i obsiada urzędy, organy i inne .... w Przemyślu. Daremny trud bo kończy się to zawsze albo odmową wszczęcia albo umorzeniem postępowania a jeżeli dowody nie pozwalają się wygłupić, to w sądzie jest "powtórka z rozrywki" i możesz się bujać.
Dopóki biegłymi w takich sprawach będą koledzy lekarzy dopóty sprawy będą zamiatane pod dywan i nie pomoże tu żadna zmiana
Tylko płatne studia medyczne a następnie spłata przez pracę we wskazanym szpitalu czy przychodni , bez kopert , bez jęków jak to żle białym kitlom . W USA lekarz jak nie jest jakim wybitnym specjalistą klasy światowej to swój kredycik jak żuczek spłaca min 20 lat a czasami do śmierci .
Winny dyrektor do spraw lecznictwa pan Popławski w jego gesti jest dbanie o szybkie i sprawne działanie poszczególnych oddziałów od czasu kiedy pełni ową funkcje szpital stacza. Panie Ciąpa, doktor Popławski do zwolnienia
jeśli pacjent zawsze będzie przychodził do lekarza ze spuszczoną głową i nie zadba o to by jego prawo do godnego leczenia i poszanowania było respektowane to oczywiście tak się będzie działo w myśl zasady " pacjent poleży pacjent skruszeje". narzekają wszyscy i w koło, że w Przemyślu to się nie leczy, kto może ten szuka pomocy w innych miastach pytanie dlaczego ? ano dlatego, że nie dbają o swoje prawo. czas skończyć z narzekaniem a takie zdarzenia zgłaszać do Rzecznika Praw Pacjenta do NFZ i do szanownej Dyrekcji placówki.
"jeśli pacjent zawsze będzie przychodził do lekarza ze spuszczoną głową i nie zadba o to by jego prawo do godnego leczenia i poszanowania było respektowane to oczywiście tak się będzie działo w myśl zasady " pacjent poleży pacjent skruszeje". narzekają wszyscy i w koło, że w Przemyślu to się nie leczy, kto może ten szuka pomocy w innych miastach pytanie dlaczego ? ano dlatego, że nie dbają o swoje prawo. czas skończyć z narzekaniem a takie zdarzenia zgłaszać do Rzecznika Praw Pacjenta do NFZ i do szanownej Dyrekcji placówki. "do toja:pacjent powinien skupić się na walce z chorobą, a nie walce o swoje prawa - to raz. A dwa - lekarze nie wiedzą, że pacjent ma jakieś prawa?
lekarze wiedzą, tylko pacjenci są nieświadomi swego prawa a lekarze to wykorzystują. a świadomość swoich praw do godnego leczenia nie koliduje z leczeniem wręcz odwrotnie pomaga.
Co tam sie dzieje w tym szpitalu w Przemyslu. Czy w tym miescie jest jakas wladza albo urzedy i wymiar sprawiedliwosci. Dlaczego nikt nie reaguje na takie sytuacje.
Nie ma co się dziwić , nie ma naszego szpitala przy ul. Słowackiego , byłego wojskowego , a pózniej miejskiego, za to Dyrektor z Monte Cacino ma 6 doradców.
Co tam sie dzieje w tym szpitalu w Przemyslu. Czy w tym miescie jest jakas wladza albo urzedy i wymiar sprawiedliwosci !!!!!!???????????????//
To kolejna sytuacja, w której nowa dyrekcja zrzuca winę na poprzednią. Może p. Hamryszczak odezwałby się i odparł zarzuty albo przyznał do błędów?
Będzie jeszcze gorzej derektor zwalnia co lepszy personel bo chcą zrobić szpital miejski a nie wojewódzki
no to bedzie sie dzialo
władze placówki ta pani lub ktoś z rodziny powinna oskarżyć o niedopełnienie obowiązku przez personel szpitala / opisy w takich przypadkach jak rak - gdzie liczy się każdy dzień / wydawane są w innych szpitalach na drugi dzień po badaniu . Dyrekcja oraz cały ten bajzel rządzący od szeregu lat w tym szpitalu na Monte Cassino powinien już dawno mieć porządną kontrolę z NFZ i ponieść konsekwencje swojej działalności, to nie jest ten jedyny przypadek traktowania pacjenta jak śmiecia .Ciekawe jakby to był ktoś z rodziny dyrektora ,lekarza,pielęgniarki lub innego pracownika szpitala też by czekał TYLE ? N I E wszystko załatwione by było natychmiast bo układy ,znajomości robią swoje . Pozostali pacjenci to tylko numer PSL za który szpital dostanie pieniądze to mogą czekać