Reklama

Chora na raka ponad miesiąc czekała na wyniki tomografii

18/08/2016 19:00

Zła sława przemyskiego szpitala ma się dobrze. Gorzej z pacjentami, czego dowodzi historia zmagającej się z chorobą nowotworową pani Barbary. Kobieta na wynik badania radiologicznego czekała ponad miesiąc. – Do sytuacji tego typu nie będzie już dochodzić – zapewniają władze placówki.

Stanowisko szpitala

Na opis badań przeprowadzanych w Zakładzie Radiologii od lat czekało się długo. Praktyki te były nagminne. Dyrekcja szpitala potwierdza, iż w zakładzie dochodziło do nieprawidłowości. Obecnie są one eliminowane.

„Pacjentka, której dotyczy skarga, miała zrobione badanie diagnostyczne 24 czerwca. 4 lipca dyrektor szpitala podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego kierownictwa Zakładu Radiologii. W związku z powyższym od lipca zaczęły się w Zakładzie Radiologii WSZP radykalne zmiany organizacyjne i personalne. Istotą tych zmian jest m.in. niedopuszczanie do sytuacji, o których mowa. Zarówno pacjenci ambulatoryjni, jak i szpitalni tygodniami oczekiwali na wyniki badań diagnostycznych. Za poprzedniego kierownictwa dochodziło do wielomiesięcznych opóźnień nie tylko w dostarczaniu opisów, ale i wykonywaniu badań, co oczywiście jest udokumentowane. Obecne działania dyrekcji oraz nowego kierownictwa mają na celu szybką i drastyczną poprawę działania Zakładu Radiologii oraz zmniejszenie czasu oczekiwania na wynik badania do niezbędnego minimum. Ponadto planowane są w najbliższej przyszłości szerokie działania poprawiające jakość i komfort obsługi pacjentów oraz poszerzenie spektrum diagnostycznego – deklarują władze szpitala.

Cieszy fakt, iż patologie w Zakładzie Radiologii zostały dostrzeżone, sytuacja ulega poprawie, a pacjenci mogą się spodziewać samych korzystnych dlań zmian. A że na usta ciśnie się pytanie: dlaczego tak późno i jakim kosztem? – to już inna sprawa. Jeszcze inna – to graniczące z pewnością domniemanie, iż zła sława szpitala – nazywanego umieralnią – nie umrze z dnia na dzień, podobnie jak z dnia na dzień się nie narodziła.
AB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dobra dusza - niezalogowany 2016-08-18 20:07:35

    Będzie jeszcze gorzej derektor zwalnia co lepszy personel bo chcą zrobić szpital miejski a nie wojewódzki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jolo - niezalogowany 2016-08-18 22:06:32

    no to bedzie sie dzialo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    cv - niezalogowany 2016-08-18 22:24:30

    władze placówki  ta pani lub ktoś z rodziny powinna oskarżyć o niedopełnienie obowiązku przez personel szpitala / opisy w takich przypadkach jak rak - gdzie liczy się każdy dzień / wydawane są w innych szpitalach na drugi dzień po badaniu . Dyrekcja oraz cały ten bajzel rządzący od szeregu lat w tym szpitalu na Monte Cassino powinien już dawno mieć porządną kontrolę z NFZ i ponieść konsekwencje swojej działalności, to nie jest ten jedyny przypadek traktowania pacjenta jak śmiecia .Ciekawe jakby  to był ktoś z rodziny dyrektora ,lekarza,pielęgniarki lub innego pracownika szpitala też by czekał TYLE ?    N I E  wszystko załatwione by było natychmiast bo układy ,znajomości  robią swoje . Pozostali pacjenci to tylko numer PSL za który szpital dostanie pieniądze to mogą czekać 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości